Szczecin. Niebezpieczny pożar w domu wielorodzinnym. "Zaczęli robić grilla"

Nocny pożar w jednym z domów wielorodzinnych na osiedlu Bukowe-Klęskowo w Szczecinie. Ogień pojawił się w mieszkaniu na parterze. Sąsiedzi twierdzą, że powodem pożaru był grill, rozpalony na tarasie.
Zobacz wideo Dominik Brodacki gościem Zielonego Poranka Gazeta.pl (19.05)

W nocy z sobotę na niedzielę w budynku wielorodzinnym przy ul. Gwarnej na osiedlu Bukowe-Klęskowo w Szczecinie doszło do groźnego pożaru. Ogień pojawił się w mieszkaniu na parterze i szybko rozprzestrzenił się na wyższe kondygnacje - informuje "Kurier Szczeciński" Zgodnie z jego ustaleniami, pożar wybuchł ok. godz. 4 rano na parterze, ogień objął też balkony na wyższych piętrach. Pożar ugasili strażacy wezwani na miejsce, po ich akcji oszacowano wstępnie, że straty materialne są ogromne - mieszkanie na parterze doszczętnie spłonęło. 

Szczecin. Niebezpieczny pożar w domu wielorodzinnym. "Zaczęli robić grilla"

Sąsiedzi, cytowani przez Radio Szczecin, twierdzą, że lokatorzy mieszkania na parterze rozpalili wieczorem grilla na tarasie. - Oni zaczęli robić grilla na zewnątrz, ale później przenieśli się do kuchni i tam się zapaliło - mówił jeden z mieszkańców. Lokatorzy mogli wejść do budynku rano, po zakończonej akcji straży pożarnej. Przyczyny pożaru i dokładne okoliczności wyjaśni policja.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: