Justyna Kowalczyk-Tekieli pokazała ostatnie zdjęcie męża. "Dobranoc, mój cudowny Kacperku"

Justyna Kowalczyk-Tekieli opublikowała ostatnie zdjęcie, jakie dostała od swojego tragicznie zmarłego męża, wspinacza Kacpra Tekielego. Sportowczyni podzieliła się też fragmentem ich ostatniej konwersacji.

Kacper Tekieli zginął w środę 17 maja pod lawiną w szwajcarskich Alpach. Wspinacz chciał wyrównać rekord Szwajcara Ueliego Stecka (zm. 30 kwietnia 2017 na Nuptse), który zdobył wszystkie alpejskie czterotysięczniki (w sumie 82). "Był sam na wycieczce narciarskiej w rejonie Jungfrau. Jego wypadek wydarzył się w okolicach Rottalsattel z niewyjaśnionych przyczyn. Po odebraniu zgłoszenia natychmiastowo rozpoczęto poszukiwania. W środę mężczyzny nie udało się odnaleźć. Gdy wznowiono akcję w czwartek rano, udało się go zlokalizować, lecz niestety już nie żył" - poinformowała szwajcarska policja. Sportowiec miał 38 lat.

Zobacz wideo Protesty w Belgradzie po strzelaninach, które miały miejsce w Serbii

Kacper Tekieli nie żyje. Justyna Kowalczyk-Tekieli pokazała ostatnie zdjęcie

Dzień po potwierdzeniu się tragicznych doniesień utytułowana biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk-Tekieli podzieliła się z fanami ostatnim zdjęciem, które przesłał jej mąż. Z opisu na Facebooku wynika, że zostało ono zrobione 17 maja na szczycie Jungfrau, na wysokości ponad 4100 m n.p.m. Sportowczyni zacytowała w opisie ostatnią konwersację z mężem:

- PIK. Kocham Was Kotki.
- My Ciebie bardziej mój Kochany. Brawo.

Na koniec wpisu Justyna Kowalczyk-Tekieli dodała: "Dobranoc mój cudowny Kacperku".

Kim był Kacper Tekieli?

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 r. w Gdańsku. Z wykształcenia był filozofem, ale na co dzień zajmował się wspinaczką sportową. Był również instruktorem tej dyscypliny, na co pozwalał mu tytuł nadawany przez Polski Związek Alpinizmu. W 2010 r. w ramach VI International Elbrus Race Tekieli wbiegł na wierzchołek Elbrusu. Wyczyn ten zajął mu pięć godzin. W 2012 r. wraz z Przemysławem Pawlikowskim zajął dwunaste miejsce w IX Biegu Rzeźnika.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli (zdj. ilustracyjne) Poznali się na kursie. Justyna Kowalczyk: "Był najcudowniejszy"

W 2019 r. o jego osiągnięciu rozpisywały się media na całym świecie. Wtedy to, samotnie i bez użycia liny, pokonał północno-wschodnią ścianę Eigeru drogą Laupera. W tym samym roku pokonał też cztery granie Matterhornu, co zajęło mu 17 godzin i 30 minut. W sierpniu kolejnego roku zdobył wszystkie szczyty Wielkiej Korony Tatr w czasie 37 godzin i 28 minut, czym poprawił poprzedni rekord o ponad 11 godzin. W 2021 roku razem z Maciejem Ciesielskim i Piotrem Sułowskim dokonali pierwszego zimowego przejścia Expandera - najsłynniejszej tatrzańskiej łańcuchówki.

Więcej o: