Dramat pod Częstochową. Na wysypisku śmieci znaleziono ciało kobiety

Katarzyna Rochowicz
W Sobuczynie (woj. śląskie) znaleziono ciało kobiety na wysypisku śmieci. Jak podają śledczy, ofiara miała liczne obrażenia głowy. Sekcja zwłok zaplanowana na piątek pomoże ustalić bezpośrednią przyczynę śmierci kobiety.
Zobacz wideo Joanna Scheuring-Wielgus była gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl

W Sobuczynie niedaleko Częstochowy (woj. śląskie) w środę 17 maja znaleziono ciało kobiety na terenie sortowni odpadów komunalnych przy ulicy Konwaliowej. Kobieta miała około 40 lat, co przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek w rozmowie z portalem naszemiasto.pl. Jak dodał, "na miejscu zdarzenia prokurator przeprowadził oględziny zwłok z udziałem biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej". 

Policja potwierdziła, że ciało kobiety o nieustalonej dotąd tożsamości, zostało odnalezione w sortowni odpadów komunalnych. Sprawę wyjaśniają częstochowscy śledczy.

Makabryczne odkrycie na wysypisku śmieci pod Częstochową. Ofiara miała liczne obrażenia głowy

- W wyniku oględzin stwierdzono, że prawdopodobną przyczyną zgonu tej kobiety są liczne obrażenia głowy. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa, do którego doszło najprawdopodobniej 17 maja - powiedział prokurator Ozimek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, ciało kobiety zostało przywiezione na wysypisko śmieci przez śmieciarkę. Dokładną przyczynę śmierci pozwoli ustalić sekcja zwłok, która jest zaplanowana na najbliższy piątek. Śledczy pobiorą również DNA od ofiary, w celu ustalenia jej tożsamości. 

Więcej o: