Aktor Jerzy S. ponownie stanie przed sądem. Wyznaczono termin rozprawy

Pod koniec czerwca ma odbyć się rozprawa apelacyjna w sprawie Jerzego S. Chodzi o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Ze względu na stan zdrowia aktora termin ten może zostać przesunięty.

Rozprawa została wyznaczona na 30 czerwca 2023 roku. Apelację od wyroku złożyła pod koniec kwietnia prokuratura. Śledczy domagają się dla Jerzego S. wyższej kary - dokładniej 45 tysięcy złotych grzywny i wpłaty 25 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Obecnie jednak aktor przebywa w szpitalu, o czym poinformował jego syn Maciej za pośrednictwem mediów. W poniedziałek 15 maja przyznał, że aktor jest leczony na oddziale intensywnej opieki medycznej. Z tego powodu termin rozprawy może zostać przełożony.

Zobacz wideo Wezwał policję, bo słyszał wołanie o pomoc. Okazało się, że to koza

Aktor Jerzy S. został skazany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości

Jerzy S. usłyszał karę za prowadzenie w stanie nietrzeźwości już w marcu tego roku. Sąd orzekł wobec aktora zakaz prowadzenia pojazdów na trzy lata oraz grzywnę w wysokości 12 tysięcy złotych. Mężczyzna został też zobowiązany do zapłaty sześciu tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 

Obrońca Jerzego S., Jakub Dzwoniarski, chciał niższej kary finansowej, która w jego propozycji miałaby wynosić kolejno 12 tys. zł i pięć tys. zł. Zarówno prokurator, jak i obrona wnioskowali o trzy lata zakazu prowadzenia pojazdu.

Z końcem marca Sąd Rejonowy w Krakowie w wyroku nakazowym uznał Jerzego S. też winnym spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, do którego doszło 17 października 2022 roku i ukarał aktora grzywną w wysokości trzech tysięcy złotych. Prokuratura także w tej sprawie wniosła sprzeciw uważając, że występuje w tym przypadku rażąca niewspółmierność kary wobec obwinionego. Termin apelacji w tym przypadku został wyznaczony na 2 sierpnia.

Więcej o: