Radni zdecydowali, Kraków wprowadza nocną prohibicję. Po północy nie będzie można kupić alkoholu

Radni Krakowa zdecydowali, że od 1 lipca w mieście obowiązywać będzie nocna prohibicja. Zakaz sprzedaży alkoholu ma obowiązywać między północą a godziną 5.30 we wszystkich dzielnicach Krakowa.

Zakaz będzie dotyczyć wszystkich punktów prowadzących sprzedaż tych produktów przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży, czyli sklepów czy stacji benzynowych. Regulacja nie dotyka restauracji i barów.

Za uchwałą głosowało 32 radnych, nikt nie był przeciw, od głosu wstrzymało się pięć osób, a sześć było nieobecnych. Na Radzie Miasta pojawiła się też propozycja, by ograniczenia obowiązywały od 23 do 6 rano, ale nie przeszła. Większość radnych nie była też za tym, by na terenie Dzielnicy I Stare Miasto alkoholu nie można było kupić od 22 do 6.

Kraków - Rynek Główny i Bazylika Mariacka Nocna prohibicja w Krakowie. Mieszkańcy są "na tak" [SONDAŻ]

Wcześniej ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży wprowadziły m.in. Katowice, Poznań, Wrocław czy Zakopane. Możliwość samorządom do wprowadzania ograniczeń sprzedaży alkoholu dała nowelizacja ustawy z 2018 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Więcej o: