Donald Tusk na celowniku "Wiadomości" TVP. "Usiłuje przykleić się do pomysłu, który sam krytykował"

- Pora odświeżyć pamięć liderowi opozycji i wszystkim wyborcom - powiedział we wtorkowym wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP Michał Adamczyk. W serwisie przedstawiono aż dwa materiały wymierzone w opozycję na czele z Donaldem Tuskiem.

W wieczornym wydaniu "Wiadomości" z 16 maja pojawiły się dwa materiały mające uderzyć w opozycję, w szczególności osobę Donalda Tuska. Wspomniany polityk przoduje również w tematyce artykułów publikowanych na stronie TVP Info w dziale "Pogarda".

Zobacz wideo Marek Sawicki był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (17.05)

Atak na opozycję w "Wiadomościach" TVP. "Opatrzność nie wysłuchała próśb Donalda Tuska"

Materiały wymierzone w opozycję wyemitowano zaraz po części poświęconej zachwalaniu polityki gospodarczej obecnie prowadzonej przez PiS. W pierwszej chwili na ekranie ukazały się zniekształcone wizerunki polityków z kręgów opozycyjnych, a w tle usłyszeć mogliśmy tekst piosenki Jacka Kaczmarskiego "Modlitwa o wschodzie słońca" pamiętającej czasy antykomunistycznej "Solidarności". Kiedy padły słowa "od nienawiści strzeż mnie Boże", prezenter TVP powiedział: - Najwidoczniej opatrzność nie wysłuchała takich próśb Donalda Tuska.

Politykowi zarzucono pogardę dla osób uboższych, a samej opozycji wytknięto rzekome atakowanie działaczy z ramienia PiS i katolickich rodzin. - Pora odświeżyć pamięć liderowi opozycji i wszystkim wyborcom - brzmiała zapowiedź drugiego materiału ("Korowód hipokrytów") wypowiedziana przez Michała Adamczyka. Zdaniem Tomasza Sakiewicza zapowiedziane przez lidera PO przygotowanie i poparcie ustawy o waloryzacji świadczenia 500 plus ośmiesza plany Prawa i Sprawiedliwości. - Wiadomo, że tego się w kilka tygodni nie zrobi. Dlatego zgłasza już, żeby ten problem ośmieszyć - stwierdził redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". - Tusk, mówiąc kolokwialnie, usiłuje teraz przykleić się do pomysłu, który sam nieustannie krytykował - skomentował natomiast głos z offu w materiale.

Oburzający komentarz pracownika TVP3. Oburzający komentarz pracownika TVP3. "Kłamliwym gejem jest ten koleżka"

TVP Info Pogarda. Na dziale króluje Donald Tusk

"Tusk odebrał głos Majdzikowi. Co chciał powiedzieć były opozycjonista?", "Zdaniem Tuska wyborcy PiS 'chleją i biją dzieci'. Jak zareagował Siemoniak? [WIDEO]", "Tusk uchylił maskę i strzyknął nienawiścią na wyborców PiS. Co o tym myślą Warszawiacy?", "Tusk o wyborcach PiS: Chleją i biją dzieci [WIDEO]" - to tylko cztery z pięciu pierwszych tytułów artykułów, jakie wyświetlają się obecnie na stronie TVP Info w zakładce "Pogarda".

Więcej o: