Tragiczny wypadek na przejściu w Sokołowie Podlaskim. Kierowcy autobusu postawiono zarzuty

Kierowcy autobusu, który w Sokołowie Podlaskim potrącił kobietę z dwójką dzieci, postawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku zdarzenia zginęła 6-letnia dziewczynka.
Zobacz wideo Ważny apel gen. Tomasza Piotrowskiego. "Przeciwnik tylko na to czeka"

O zarzutach dla kierowcy poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek. Jak czytamy w depeszy PAP, w sobotę śledczy wykonali czynności dowodowe, które dostarczyły podstaw do postawienia mężczyźnie zarzutu spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi za to do ośmiu lat więzienia. 

Wypadek w Sokołowie Podlaskim. Kierowcy autobusu postawiono zarzuty

- Kierowca autobusu jest podejrzany o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez niedostateczne obserwowanie przejścia dla pieszych i niepodjęcie na czas manewru hamowania, co skutkowało najechaniem pojazdem na kobietę i dwoje dzieci - powiedziała prok. Gołąbek. 54-letni kierowca nie przyznał się do winy. Złożył wyjaśnienia, ale prokuratura nie ujawnia ich treści. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. W sobotę przeprowadzono również oględziny autobusu. - Wersja o ewentualnej awarii systemu hamulcowego będzie musiała być zweryfikowana przez biegłego - powiedziała prok. Gołąbek. 

Cud Słońca w Fatimie, sanktuarium 106 lat od pierwszego objawienia fatimskiego. "Matka Boża ma proste przesłanie"

Do tragedii doszło w piątek po południu. Jak informowała policja, około godz. 15.30 na przejściu dla pieszych na ul. Wolności w Sokołowie Podlaskim autobus potrącił 40-letnią kobietę z dwójką dzieci. 6-latka zginęła na miejscu. Jej ciocia i 5-letnia siostra trafiły do szpitala. Kierowca autobusu był trzeźwy. 

Więcej o: