Awaria numeru alarmowego 112. W całym kraju wydłużony czas podejmowania zgłoszeń

Media donoszą o awarii Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wydłużony jest czas podejmowania zgłoszeń.
Zobacz wideo Lądowanie na asteroidzie, obserwacje początków Wszechświata. Oto najważniejsze misje kosmiczne [TOPtech]

O awarii poinformował m.in. Tarnowski Portal Ratowniczy. "Informujemy, że w dniu dzisiejszym doszło do awarii numeru alarmowego 112. W związku z tym, nie ma możliwości skorzystania z tej formy zgłaszania sytuacji awaryjnych" - przekazał na Facebooku. "Służby odpowiedzialne za utrzymanie działania systemu alarmowego pracują nad rozwiązaniem problemu i dołożą wszelkich starań, aby sytuacja została jak najszybciej naprawiona" - czytamy dalej.

Awaria numeru alarmowego. Tworzą się kolejki

RMF FM informuje, że awaria dotyczy Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego. Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, przekazał stacji, że numer 999 działa, ale czasy podjęcia zgłoszeń są wydłużone. Według dziennikarzy RMF FM połączenia są obsługiwane ręcznie i tworzą się kolejki. "Administrator centralny, czyli LPR, pracuje nad rozwiązaniem awarii" - informuje stacja. 

---

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: