Tragedia w Zakopanem. Policja szuka świadków śmiertelnego pobicia 24-letniego mężczyzny

Katarzyna Rochowicz
Policja szuka świadków tragicznego zdarzenia, które miało miejsce we wrześniu 2021 roku na Krupówkach. Doszło wówczas do pobicia ze skutkiem śmiertelnym 24-letniego Mateusza z powiatu bocheńskiego. - Osoby posiadające wiedzę w tym zakresie proszone są o kontakt - przekazała zakopiańska policja.
Zobacz wideo Pędził ponad 200 km/h, a do tego nie miał prawa jazdy

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 września 2021 roku na Krupówkach. 24-letni Mateusz z powiatu bocheńskiego świętował wieczór kawalerski ze swoimi kolegami. Jak podaje "Super Express", mężczyzna pozostawił żonę w ciąży oraz 3-letnią córkę. Mężczyzna został zaatakowany przez grupę nieznajomych. Z ustaleń policji wynika, że 24-letni Mateusz został uderzony pięścią w głowę i upadł na ziemię, doznając rozległych obrażeń. Sprawca jest nieustalony. Grupa uciekła z miejsca zdarzenia. 24-latka przewieziono do szpitala. Zmarł po kilku dniach. Moment pobicia zarejestrowały kamery monitoringu. 

Śmiertelne pobicie na Krupówkach. Policja szuka świadków

W związku z pobiciem policja w Zakopanem wystosowała apel. - Poszukujemy świadków zdarzenia, w następstwie którego śmierć poniósł 24-letni mężczyzna z powiatu bocheńskiego. (...) W związku z powyższym poszukiwane są osoby, które widziały przedmiotowe zajście, a w szczególności moment zadania uderzenia pokrzywdzonemu. Osoby posiadające wiedzę w tym zakresie proszone są o kontakt osobisty z Komendą Powiatową Policji w Zakopanem, ul. Jagiellońska 32 lub kontakt telefoniczny pod numerem telefonu +48 47 83 47 400 powołując się na numer sprawy ZAD.1524/22 - przekazano.

Akt oskarżenia w tej sprawie znajduje się w sądzie. Pierwsza rozprawa ma odbyć się sierpniu. Oskarżonych jest sześć osób, w tym mieszkańcy Kalisza oraz Lublina. Niestety nadal nie wiadomo, kto zadał śmiertelny cios. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności, o czym mówi artykuł 158 Kodeksu karnego paragraf 3.

Więcej o: