Tomisławice. Atak nożownika w domu dziecka. Ranił wiele osób. Nie żyje 16-latka

Katarzyna Rochowicz
Do ataku nożownika doszło we wtorek w nocy w Tomisławicach (powiat sieradzki) w miejscowym domu dziecka. Sprawca został ujęty, to 19-letni mieszkaniec gminy Warta. - Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, pięć osób zostało przetransportowanych do sieradzkiego szpitala, w tym opiekunka - przekazał dla Gazeta.pl oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Marcin Zwierzak.

Do ataku nożownika doszło we wtorek 9 maja w nocy około godziny 23 w Tomisławicach (powiat sieradzki). Nożownik zaatakował w domu dziecka. Służby zostały powiadomione o godzinie 23:15. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, karetki pogotowia, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Zobacz wideo Protesty w Belgradzie po strzelaninach, które miały miejsce w Serbii

Atak nożownika w Tomisławicach. Nie żyje jedna osoba

W wyniku ataku zginęła jedna osoba. Jak podaje Onet, ofiarą jest 16-letnia podopieczna placówki - przekazała portalowi rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi kom. Aneta Sobieraj. 13 osób zostało rannych. Na miejsce wysłano zespół psychologów z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej z Łodzi oraz policji.  - Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, pięć osób zostało przetransportowanych do sieradzkiego szpitala, w tym opiekunka. Pozostałym osobom została udzielona pomoc na miejscu zdarzenia - przekazał Gazeta.pl oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP Marcin Zwierzak. Jak dodał, działania straży pożarnej polegały na pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

- Jeśli chodzi o sprawcę to był to 19-letni mieszkaniec gminy Warta - przekazał rzecznik. Służby poszukiwały napastnika w nocy. Po niecałych dwóch godzinach, około 00:50 został on ujęty. Według doniesień RMF FM sprawca nie był wcześniej notowany przez policję. W momencie zdarzenia nie był pijany. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Sieradzu.

Więcej o: