Potworów. PiS kolejny raz przekazało strażakom te same samochody. Wójt: OSP używają ich od grudnia

Poseł Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości uczestniczył w niedzielę w uroczystości przekazania wozów dla strażaków z OSP Potworów i OSP Grabowa (woj. mazowieckie). Internauci szybko zauważyli, że w marcu te same auta przekazywali między innymi senator Stanisław Karczewski i poseł Marek Suski z PiS. Wójt gminy Potworów przekazał TVN24, że strażacy używają samochodów od grudnia ubiegłego roku.

W niedzielę Radosław Fogiel zamieścił na Twitterze post, w którym napisał, że wziął udział w obchodach Dnia Strażaka. 

"Obchody Dnia Strażaka i uroczystość przekazania wozów strażackich dla OSP Potworów i OSP Grabowa" - napisał na Twitterze. Do wpisu dodał kilka zdjęć, na których widać przekazane samochody gaśnicze (z rejestracjami WPY43900 i WPY44498). Internauci zwrócili uwagę, że te same pojazdy, z tymi samymi tablicami rejestracyjnymi, już raz przekazywano w marcu. Wówczas w uroczystości wzięli udział między innymi senator Stanisław Karczewski i poseł Marek Suski z PiS.

Potworów. Fogiel uroczyście przekazał strażakom sprzęt. Okazuje się, że używają go od grudnia

TVN24 poprosiła o potwierdzenie tych przypuszczeń rzecznika Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze brygadiera Artura Kucharskiego. - W marcu odbyło się przekazanie, a w ostatnią niedzielę poświęcenie sprzętu - wyjaśnił w rozmowie ze stacją. Zaznaczył jednak, że szczegółowej odpowiedzi będzie mógł udzielić jeden z prezesów OSP, do których trafił nowy sprzęt. 

Co więcej Marek Klimk, wójt gminy Potworów, któremu podlegają obie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, wyjaśnił, że sprzęt, który został uroczyście "przekazany" najpierw w marcu, a teraz w maju jest używany w akcjach od grudnia zeszłego roku.

Podkreślił, że niedzielne uroczystości i kolejne już "przekazanie" było zorganizowane w związku ze świętem strażaków.

Więcej o: