Przymrozki tak prędko nie odpuszczą. IMGW opublikowało ostrzeżenia na najbliższe dni

W najbliższych dniach pozornie słoneczne momenty może zakłócić niska temperatura. IMGW ostrzega przed przymrozkami, które wystąpią w wielu województwach. Występujący wiatr może wpłynąć na temperaturę odczuwalną.

Pogoda na najbliższe dni nie zapowiada się idealnie. Świadczą o tym najnowsze ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty obejmą wiele województw, w których można spodziewać się przymrozków. Pozornie słoneczne dni może zakłócić również występowanie wiatru, który wpłynie na temperaturę odczuwalną.

Zobacz wideo Dlaczego należy unikać barszczu Sosnowskiego?

IMGW ostrzega. W wielu województwach wystąpią przymrozki

Jak informuje IMGW, początek tygodnia będzie charakteryzował się zimnymi, słonecznymi dniami. Jest to spowodowane wyżem znad Rosji, który sprowadza nad Polskę powietrze pochodzenia arktycznego. Podczas nocy z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę można spodziewać się przymrozków. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed nimi dla mieszkańców województw takich jak: mazowieckie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, łódzkie, lubelskie, podkarpackie, opolskie, śląskie, dolnośląskie i małopolskie.

Turysta wspinający się na krzyż na Giewoncie w Tatrach (zdjęcie ilustracyjne) Turysta wspiął się na krzyż na Giewoncie. Doszło do załamania pogody

Przy gruncie temperatura może wahać się od -6 stopni Celsjusza, do -1 st. Temperatura powietrza spadnie do 0 stopni. Na południowym wschodzie kraju mogą wystąpić zanikające opady deszczu. Najchłodniej będzie na Podkarpaciu i na Podhalu, ponieważ temperatura wyniesie tam około 10 stopni. Ostrzeżenia w tych województwach będą trwać aż do wtorku.

Grill (zdjęcie ilustracyjne) Czy można grillować na balkonie i plaży? Co z parkiem? Nawet 5 tys. kary

Pogoda. Przymrozki wystąpią również we wtorek

Według prognozy IMGW we wtorek na wschodzie Polski, w centrum i na południu mogą pojawić się przymrozki do -2 st. a przy gruncie miejscami do -5 st. Celsjusza. W trakcie dnia temperatura na Podhalu i Podkarpaciu wzrośnie do 12 stopni. W centrum można spodziewać się nawet do 15 stopni, a na zachodzie i nad morzem do około 17 stopni. Umiarkowany wiatr z południowego wschodu może obniżyć temperaturę odczuwalną o kilka stopni. 

Więcej o: