Koszmarny wypadek na Śląsku. Kierująca autem zderzyła się z łosiem

Poważny wypadek drogowy na Śląsku. 32-letnia kierująca autem zderzyła się ze stojącym na jezdni łosiem, a następnie uderzyła w drzewo. Kobieta doznała rozległych obrażeń.

W piątek około 22:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer 1 w Kobiórze (woj. śląskie). Na miejsce zdarzenia natychmiast został skierowany patrol. "Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że 32-letnia kierująca pojazdem marki Toyota, jadąc lewym pasem, uderzyła w zwierzynę leśną - łosia, który znajdował się na jezdni. W wyniku uderzenia wypadła z drogi do rowu melioracyjnego, a następnie uderzyła w drzewo" - przekazała śląska policja.

Zobacz wideo Przerażający wypadek w Płońsku. Na pasach potrącona para z psem

Śląsk. Kierująca autem zderzyła się z łosiem

Kierująca samochodem to 32-letnia mieszkanka powiatu bielskiego. Kobieta doznała rozległych obrażeń ciała. Na miejsce zostało skierowane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało poszkodowaną do szpitala.

"Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach duża prędkość, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach" - podkreśla policja.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: