Bydgoszcz. Trwa śledztwo ws. szczątków rakiety. Jest komentarz Morawieckiego

Wciąż trwa śledztwo ws. szczątków rakiety, które zostały znalezione w okolicach Bydgoszczy. - Cały czas postępowanie jest w toku, niedawno uczestniczyłem w spotkaniu, w którym odebrałem bieżące informacje - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier wnioski przedstawi opinii publicznej "po pewnym czasie".

W lesie w Zamościu koło Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) 27 kwietnia przypadkowa osoba natknęła się na szczątki wbitej w ziemię kilkumetrowej rakiety. "Na miejscu wykonywania czynności nie znaleziono śladów eksplozji ani materiałów wybuchowych. Badane są różne hipotezy dotyczące zabezpieczonego materiału dowodowego" - przekazała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Zobacz wideo Mateusz Morawiecki odebrał raport w sprawie hiszpańskich nurków: Nic więcej nie chcę państwu w tym momencie przekazywać

Bydgoszcz. Śledztwo ws. szczątków rakiety. Morawiecki: Postępowanie jest w toku

O śledztwo ws. szczątków rakiety został zapytany w trakcie konferencji prasowej w miejscowości Radzieje (woj. warmińsko-mazurskie) Mateusz Morawiecki. - Cały czas postępowanie jest w toku, niedawno uczestniczyłem w spotkaniu, w którym odebrałem bieżące informacje, które są przedstawiane przez służby. Prokuratura prowadzi śledztwo, biegli przystępują do weryfikacji tak, żeby każdy szczegół bardzo dokładnie sprawdzić i dopiero po pewnym czasie, kiedy wnioski z tego postępowania będą przedstawione, będziemy mogli je w sposób wiarygodny przedłożyć [opinii publicznej - red.] - powiedział w sobotę (6 maja) szef polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki. Zdjęcie archiwalne Morawiecki o incydencie pod Bydgoszczą: Nad Polską mogła znaleźć się rakieta

Zbigniew Ziobro: Miejsce bada wielu funkcjonariuszy

O prowadzeniu przez prokuraturę postępowania w sprawie szczątków powietrznego obiektu wojskowego informował minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. 

"Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, wszczął postępowanie w sprawie szczątków powietrznego obiektu wojskowego znalezionego w lesie kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy. Miejsce zdarzenia oprócz prokuratorów badają wojskowi eksperci, policja, żandarmeria i przedstawiciele SKW" - napisał 27 kwietnia na Twitterze polityk. 

Okolice Zamościa pod Bydgoszczą. Nieopodal osady Podlaski w lesie znaleziony został przedmiot przypominający rakietę. Wszystkie drogi zostały zablokowane przez wojsko i policję Wojsko o zagadkowym incydencie pod Bydgoszczą

Polskie służby współpracują z Amerykanami

Jak pisaliśmy na Gazeta.pl, polskie służby zwróciły się do służb amerykańskich z prośbą o pomoc w ustaleniu, skąd pod Bydgoszczą wzięły się szczątki rakiety. Bardzo możliwe, że jej lot został zarejestrowany przez zachodnią infrastrukturę. Jak ustaliło RMF FM, oba państwa już współpracują.

Więcej o: