Nie żyje 34-letnia asp. Dominika Pośpieszyńska-Mordalska. "Odeszła na wieczną służbę"

Zgierska policja poinformowała o śmierci asp. Dominiki Pośpieszyńskiej-Mordalskiej. 34-latka zmarła w wyniku ciężkiej choroby. "Była koleżanką w niebieskim mundurze teraz stała się naszym niebieskim aniołem" - napisali funkcjonariusze na stronie Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Wiadomość o śmierci 34-latki dotarła do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu (woj. łódzkie) 1 maja 2023 roku. "Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej chorobie zmarła nasza koleżanka aspirant Dominika Pośpieszyńska-Mordalska" - napisał na stronie zgierskiej komendy asp. Robert Borowski.

Zobacz wideo Jak wyglądała zbiórka na "Ambulans z serca"? "Ludzie uważają, że idea tej karetki nie jest taka głupia"

Nie żyje asp. Dominika Pośpieszyńska-Mordalska. Miała 34 lata

Kobieta miała zaledwie 34-lata. W 2008 roku wstąpiła do policji i od tamtego czasu była związana ze zgierską jednostką. "W naszej pamięci zapisała się jako sumienna, życzliwa i pogodna policjantka. Była oddana służbie, zawsze blisko ludzi. Swoim uśmiechem pomimo ciężkiej choroby potrafiła nas zarazić pozytywną energią. Była koleżanką w niebieskim mundurze, teraz stała się naszym niebieskim aniołem" - napisano na stronie Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. P.o Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Maciej Klepacki, w imieniu policjantów i pracowników Policji, złożył na ręce rodziny i bliskich zmarłej "najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia". Pogrzeb kobiety odbył się w czwartek 4 maja w miejscowości Zygry przy parafii pw. św. Rocha. 

Kobieta chorowała na nowotwór złośliwy

Dominika Pośpieszyńska-Mordalska zmarła z powodu choroby nowotworowej. Zdiagnozowano ją u niej we wrześniu 2021 roku. Na jednym z portali internetowych uruchomiona została zbiórka na jej leczenie. - Witam wszystkich. Mam na imię Dominika i mam 34 lata. Choruję na nowotwór złośliwy jajnika - pisała wówczas kobieta. Wiadomo, że duże nakłady finansowe potrzebne były do opłacenia terapii wspomagającej po cyklach chemioterapii, która bardzo osłabiła organizm kobiety. Niestety młodej policjantce nie udało się wyzdrowieć. 

Więcej o: