Mazowsze. Poszukiwany 29-latek wpadł, bo płynął pijany kajakiem. Nie był sam

Skrajną bezmyślnością wykazała się para w czasie spływu kajakiem po rzece Świder. Oboje byli pijani, a w dodatku mieli z sobą półtoraroczne dziecko. Kiedy kajak nagle się wywrócił, wszyscy wpadli do wody.
Zobacz wideo Pościg policji za kierowcą pod wpływem narkotyków. Uciekał jadąc pod prąd!

Do wypadku na rzece Świder na Mazowszu doszło w poniedziałek 1 maja 2023 roku, tuż po godzinie 16.00  w okolicach miejscowości Radiówek, w powiecie otwockim. Policyjny patrol został powiadomiony, że na rzece przewrócił się kajak, którym płynęły dwie osoby z dzieckiem. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli przy brzegu wysiadające z jednostki dwie osoby. Kobieta miała na rękach dziecko. "Zachowanie kobiety i mężczyzny jednoznacznie wskazywało, iż są pod wpływem alkoholu. Para była zszokowana interwencją" - poinformowała policja.

Mazowsze. Poszukiwany 29-latek wpadł, bo płynął pijany kajakiem. Nie był sam

Okazało się, że kobieta i mężczyzna mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Przyznali, że w czasie spływu pili alkohol, po czym przewrócili się i wpadli do wody. Pod ich opieką była półtoraroczna córka. Policjanci wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia ratunkowego, która zabrała dziewczynkę do szpitala. W czasie interwencji okazało się też, że 29-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim. Mężczyzna ma zasądzoną karę sześciu miesięcy więzienia.

Policjanci zabrali pijaną parę do celi. Kiedy 30-latka wytrzeźwiała usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Z kolei 29-latek został doprowadzony do zakładu karnego. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: