TVP ma łagodzić przekaz w "Wiadomościach" i pokazywać reporterów. "Nie toporna propaganda"

"Wiadomości" Telewizji Polskiej zmieniają sposób przekazywania informacji - to zarządzenie nowego kierownictwa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, o którym piszą Wirtualne Media. Reporterzy, którzy przygotowują materiały do dziennika mają pokazywać się na wizji w podsumowaniu tematu, a przekaz na paskach informacyjnych ma być "łagodniejszy".
Zobacz wideo Współpraca na opozycji? Dziemianowicz-Bąk: Rozmawiamy, ale naszym zdaniem te rozmowy mogłyby iść sprawniej

Zmiany w metodach prezentowania informacji w "Wiadomościach" miało wprowadzić nowe kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - informują Wirtualne Media. Przypomnijmy, że tydzień temu prezes TVP Mateusz Matyszkowicz zdymisjonował Jarosława Olechowskiego ze stanowisk dyrektorskich w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, TVP3 i TVP Warszawa. Nowym szefem został Michał Adamczyk, a za redakcję TVP Info odpowiada powołany przez niego Samuel Pereira. Rozmówca portalu przekazał anonimowo, że "nowe kierownictwo wprowadza pierwsze zmiany w programie". Zgodnie z jego słowami, paski informacyjne w "Wiadomościach" mają być "łagodniejsze", a reporterzy częściej powinni pojawiać się w stand-upach, kończących ich materiały. - Chodzi o inne metody przekazywania informacji. Nie taka toporna propaganda - mówił rozmówca Wirtualnych Mediów. 

Prezes TVP zmienił kierownictwo redakcji informacyjnej. "Witam z powrotem"

Nie są znane powody decyzji odwołania poprzedniego szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W poprzednim tygodniu Onet napisał o anonimowym liście do władz Prawa i Sprawiedliwości. Jego autor wprost przyznaje się do działania na korzyść partii Jarosława Kaczyńskiego i uważa, że ma udział w wysokich wynikach sondażowych tego ugrupowania. Autor anonimu zarzuca też prezesowi TVP Mateuszowi Matyszkowiczowi polityczny sabotaż i stara się udowodnić, że ten podejmuje działania, które nie sprzyjają PiS-owi. Według źródeł portalu autorem listu miał być właśnie Jarosław Olechowski. Były prezes TAI zaprzeczył.

Nowy dyrektor TAI Michał Adamczyk kierowanie TVP Info i nadzór nad treściami informacyjnymi powierzył Samuelowi Pereirze. "Witam z powrotem na placu [siedziba TAI mieści się przy placu Powstańców Warszawy w stolicy - przyp. red.]" - napisał Michał Adamczyk. Związany od 2016 r. z Telewizją Polską Pereira początkowo był zastępcą kierownika redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i razem z Dawidem Wildsteinem odpowiadał za programy publicystyczne w TVP Info. Po roku został redaktorem naczelnym i kierownikiem redakcji TVP.info. Z Michałem Adamczykiem współpracował przy programie "Strefa starcia", którego był wydawcą. 

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: