Małopolska. Nie żyje 32-latek porażony piorunem. Utwardzał dojazd w trakcie burzy

W miejscowości Palcza w woj. małopolskim 32-latek został porażony piorunem. Jak informuje lokalna straż pożarna, reanimacja nie przyniosła rezultatu. Mężczyzna zmarł.

Do tragedii doszło we wtorek ok. godz. 14. Dyżurny z Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej dostał wówczas zgłoszenie od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Palcza w człowieka uderzył piorun. Informowano też o zatrzymaniu krążenia.

Zobacz wideo "Jeżeli za bardzo ocieplimy planetę, to konsekwencje będą tragiczne". Rozmowa z Mirosławem Proppé, Prezesem Fundacji WWF Polska

- 32-latek używając zagęszczarki wykonywał prace związane z utwardzaniem dojazdu do posesji. W pewnym momencie rozpętała się burza - relacjonował w rozmowie z polsatnews.pl asp. szt. Wojciech Copija z KPP w Suchej Beskidzkiej.

Palcza. Nie żyje mężczyzna porażony piorunem

"Na miejsce zdarzenia natychmiastowo zostały zadysponowane samochody ratownicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej, OSP Zachełmna oraz OSP Palcza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego udzielającą pomocy medycznej" - podaje w komunikacie Komenda Powiatowa PSP.

"Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wspomagali zespół LPR w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety, pomimo podjętego wysiłku, nie udało się uratować osoby poszkodowanej" - czytamy. W działaniach brało udział łącznie dwunastu strażaków.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: