Zabójstwo dwóch dziewczynek w Kobylej Górze. Matka usłyszała zarzuty

47-letnia mieszkanka Kobylej Góry usłyszała zarzuty zabójstwa swoich dwóch córek. Ciała dziewięcioletniej Jadzi i trzynastoletniej Magdy znalazł ich ojciec 20 kwietnia. Matka dziewczynek była nieprzytomna, trafiła do szpitala.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim prok. Maciej Meler przekazał w rozmowie z portalem wlkp24.info, że 47-letnia mieszkanka Kobylej Góry usłyszała "dwa zarzuty dotyczące zabójstwa małoletnich pokrzywdzonych". - Należy podkreślić, że w sprawie zachodzi konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań pozwalających na ocenę stanu zdrowia psychicznego podejrzanej - zaznaczył prokurator.

Zobacz wideo Cieszyński o zakupie respiratorów: W momencie podpisywania umowy czułem się pewny

Kobieta wciąż przebywa w szpitalu, sąd zatwierdził wniosek prokuratury o trzymiesięczny areszt. Krystynie K. grozi dożywocie.

Kobyla Góra: zabójstwo dwóch sióstr

Przypomnijmy: w czwartek 20 kwietnia ojciec dziewczynek - Jan K. - wrócił do domu w Kobylej Górze. Nie mógł dostać się do budynku, dlatego wybił szybę. W środku znajdowały się ciała dwóch jego córek - dziewięcioletniej Jadzi i trzynastoletniej Magdy. Niedaleko znajdowała się ich nieprzytomna matka, 47-letnia Krystyna K. W trakcie zbrodni w domu nieobecna była najstarsza córka pary. 19-latka, osoba z niepełnosprawnością, przebywała wówczas w specjalistycznym ośrodku. 

U 13-latki stwierdzono kilkadziesiąt ran kłutych, głównie w okolicach szyi i głowy. Przyczyną śmierci było wykrwawienie. U 9-latki stwierdzono natomiast nieznaczne otarcia na szyi. Według biegłych zmarła ona wskutek gwałtownego uduszenia.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-70-2222

Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111

Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123

Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Więcej o: