Lubuskie. Ciała kobiety i mężczyzny znalezione w aucie. Są nowe informacje o tragedii

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci dwóch osób, których ciała znaleziono w aucie zaparkowanym przy polnej drodze w powiecie wschowskim. Jak ujawnili śledczy, kobieta i mężczyzna byli ze sobą spokrewnieni.

Auto, w którym znajdowały się ciała dwóch osób, spostrzegł w sobotę po południu spacerowicz. Wówczas było jedynie wiadomo, że to kobieta i mężczyzna. Jak poinformowali we wtorek śledczy, byli to ojciec i córka. Nie ujawniono jednak ich wieku, ani dokładnych okoliczności związanych ze śmiercią. Portal Leszno24.pl podaje nieoficjalnie, że córka mężczyzny mogła mieć 13 lat.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

- Zostały wykonane sekcje zwłok i czekamy na ich ostateczne wyniki. Wykonano również dokładne oględziny na miejscu zdarzenia, zarówno ciał jak i samochodu oraz pobliskiego terenu. Zabezpieczono wiele śladów i dowodów rzeczowych. Nie ma dotąd osób zatrzymanych do tego śledztwa - przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową cytowaną przez Wnp.pl prok. Ewa Antonowicz z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Lubuskie. Ciała kobiety i mężczyzny w aucie

- Za kilkanaście dni będą znane wyniki badań próbek krwi obojga osób i materiału pobranego z ciał do badań histopatologicznych. Na dzisiaj mogę powiedzieć, że obie osoby zmarły śmiercią gwałtowną i że śledztwo zostało wszczęte z artykułu 148 Kodeksu karnego, dotyczącego zabójstwa - mówił z kolei w rozmowie z portalem Leszno24.pl prok. Łukasz Wojtasik z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim podinsp. Marcin Maludy informował z kolei wcześniej, że śmierć kobiety i mężczyzny to "zdarzenie o charakterze kryminalnym". Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa we Wschowie. W najbliższych dniach śledczy mają ujawnić więcej informacji na temat tragedii.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: