Janów Lubelski. Nie żyje 40-latek. Przygniótł go metalowy bęben, w którym prażyła się gryka

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie powiatu janowskiego. W jednej z firm zajmującej się przetwórstwem zerwał się metalowy bęben, gdzie była prażona gryka. 40-letni mężczyzna zginął na miejscu. Współpracownicy doznali oparzeń ciała podczas ratowania mężczyzny.

Jak informuje policja z Janowa Lubelskiego, do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj po południu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni mężczyzna został przygnieciony przez metalowy bęben, w którym prażona była gryka.

Zobacz wideo Katarzyna Kasia: Wojna to nie są triumfy generałów, to jest cierpienie cywili

- Podczas obróbki gryki doszło do zerwania mocowania metalowego bębna, w którym znajdowała się gorąca gryka. W wyniku tego przygnieciony został 40-letni mężczyzna. Poniósł śmierć na miejscu - przekazała asp. szt. Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim w rozmowie z Kurierem Lubelskim.

Prawdopodobnie także zawartość zbiornika wysypała się na mężczyznę, o czym informuje lublin112. Według relacji portalu, służby ratunkowe zostały zaalarmowane o zdarzeniu z udziałem 40-latka, który został "przysypany po szyję". Na pomoc ruszyli współpracownicy mężczyzny, jednak nie udało się go uratować. Sami doznali licznych oparzeń ciała podczas udzielania pomocy. 

Policja wyjaśnia dokładne przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do tego tragicznego wypadku.

"Porannej rozmowy" i "Zielonego poranka" możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: