Matura 2023. Czego nie można wnieść na egzamin? O czym należy pamiętać?

Co trzeba mieć ze sobą na egzaminie dojrzałości, a czego na salę wnosić nie można? Przypominamy, o czym należy pamiętać w sezonie maturalnym.

Tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczną się już 4 maja i potrwają do 23 maja. Czego można się spodziewać? Co można wziąć z sobą na salę? Rozwiewamy wątpliwości.

Zobacz wideo Czy sztuczna inteligencja jest w stanie poradzić sobie z maturą?

Co zabrać na maturę? O czym koniecznie pamiętać?

Każda osoba przystępująca do egzaminu maturalnego musi mieć z sobą długopis lub pióro z czarnym wkładem, a najlepiej dwa. Zabrać można też ołówek do pisania na brudno, uzupełniane nim zadania nie będą jednak liczone. Dodatkowo przed wyjściem z domu trzeba pamiętać także o zabraniu dowodu osobistego, ewentualnie paszportu, ponieważ przed wejściem na salę przyjdzie nam się wylegitymować. Na salę, w której odbywać będzie się egzamin dojrzałości wnieść można także małą butelkę wody (bez etykiety), a także chusteczki higieniczne

Robert Lewandowskiego i jego zegarki Zachcianki milionera. Lewandowski nosi prawdziwe cacka. Ceny zwalają z nóg

W przypadku egzaminu z matematyki maturzysta musi mieć przy sobie poza długopisem także linijkę,  cyrkiel i kalkulator prosty - pamiętajmy jednak, że z bardziej zaawansowanym urządzeniem nie zostaniemy wpuszczeni. Linijkę i kalkulator wniesiemy także na egzaminy z biologii fizyki, chemii czy geografii. Sam kalkulator możemy posiadać podczas matury z wiedzy o społeczeństwie i informatyki, natomiast na maturę z historii, historii sztuki, historii muzyki i geografii możemy zabrać z sobą lupę. Tablice matematyczne czy słowniki ortograficzne i poprawnej polszczyzny zagwarantuje nam natomiast szkoła.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

storczyki Pielęgnacja storczyków. Wlej to do doniczki, a storczyki zakwitną

Matura 2023. Czego nie wniesiesz na salę?

Czego natomiast wnieść na salę nie można? Przede wszystkim telefonu komórkowego lub innego urządzenia telekomunikacyjnego. W przypadku, gdy podczas egzaminu urządzenie któregoś z maturzystów włączy się, matura zostanie unieważniona dla wszystkich osób znajdujących się w pomieszczeniu. Do tego na sali nie możemy mieć z sobą jedzenia i picia innego niż woda w butelce bez etykiety.

Więcej o: