11-letnia dziewczynka przygnieciona przez bramkę. "Leżała na trawie, nieprzytomna, bez oznak życia"

Trwa walka o życie 11-letniej dziewczynki, która w sobotę wieczorem w miejscowości Zalasowa w woj. małopolskim została przygnieciona przez bramkę na boisku. 11-latka z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę po godz. 20 na boisku w Zalasowej, wsi w powiecie tarnowskim. Według świadków 11-letnia dziewczynka podczas zabawy z rówieśnikami została przygnieciona przez bramkę. Na miejsce wezwano pogotowie.

Zobacz wideo Ekologia? "Ktoś musi dawać przykład - Europa jest w stanie to robić"

- Dziewczynka leżała na trawie, nieprzytomna, bez oznak życia, z widocznym urazem czaszkowo-mózgowym. Przystąpiliśmy do reanimacji krążeniowo-oddechowej. Nasza akcja trwała do przylotu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - mówił w rozmowie z Tarnowska.tv Dariusz Duda, ratownik medyczny z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, filia w Tuchowie.

Zalasowa. 11-latka przygnieciona przez bramkę

Na miejscu pojawili się strażacy z Siedlisk, Ryglic i Zalasowej, którzy pomagali m.in. w zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR. Jak dodał ratownik, "dziewczynka odleciała z zachowanym tętnem". 11-latka trafiła do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Więcej o: