Śląsk. Śmiertelny wypadek w Mikołowie. Nie żyje 33-latek, auto rozpadło się na kawałki

Śmiertelny wypadek w Mikołowie w województwie śląskim. Kierowca osobowego samochodu marki BMW z nieznanych przyczyn uderzył w drzewo. 33-latek zginął na miejscu, a auto rozpadło się na kawałki. Policjanci opublikowali zdjęcia, które powinny zadziałać na wyobraźnię.
Zobacz wideo Długie weekendy to dla policjantów czas wzmożonej pracy

Śląscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę rano w Mikołowie w województwie śląskim, niedaleko Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Według wstępnych ustaleń, kierowca BMW jechał z dzielnicy Mokre w kierunku Bujakowa. 33-latek podróżował sam, zginął na miejscu. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toczącym się śledztwie.

Śląsk. Śmiertelny wypadek w Mikołowie. Nie żyje 33-latek, BMW rozpadło się na kawałki

Śląska policja, która poinformowała o wypadku w Mikołowie, opublikowała zdjęcia z miejsca zdarzenia. Widać na nich zniszczony samochód, który po uderzeniu w drzewo rozpadł się na kawałki. Przód pojazdu jest doszczętnie zniszczony. Widać też oddzielone drzwi i dach samochodu, co może sugerować, że strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydostać ofiarę z wnętrza auta.  

Policjanci zaapelowali przy tej okazji do kierowców o jazdę z odpowiednią prędkości, branie pod uwagę warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu i bezwzględne przestrzeganie przepisów. W piątek na polskich drogach doszło do 60 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a 72 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 220 nietrzeźwych kierowców. 30 kwietnia i 2 maja br. od godz. 18:00 do 22:00 oraz 1 i 3 maja br. od godz. 8:00 do 22:00, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu.

Lewy z golem! Smutne przełamanie Lewandowskiego. To pokazuje skalę jego kryzysu

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: