62-latek potrącił jadącą na rolkach nastolatkę i uciekł. Daleko nie odjechał, znaleziono go w rowie

12 lat więzienia grozi 62-letniemu kierowcy, który w sobotę potrącił 13-latkę w Ruszkowie w gminie Gołymin. Mężczyzna nie tylko nie udzielił nastolatce pomocy, ale uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w niewielkiej wsi Ruszkowo w powiecie ciechanowskim. Kierowca auta osobowego uderzył w jadącą na rolkach w tym samym kierunku 13-latkę. Mężczyzna uciekł. Dziewczynka została ranna. Przewieziono ją do szpitala.

Zobacz wideo Zobacz także: O krok od tragedii. Potrącił pieszego z dzieckiem

"Do funkcjonariuszy zgłosił się świadek, który wskazał, że kilka kilometrów dalej, w rowie znajduje się uszkodzony pojazd, a przy nim mężczyzna, który może być sprawcą wypadku" - czytamy w komunikacie mł. asp. Magdy Zarembskiej z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Ruszkowo. Pijany 62-latek potrącił nastolatkę jadącą na rolkach

Jak informuje funkcjonariuszka, mundurowi natychmiast odnaleźli opla i jego kierowcę. "Badanie stanu trzeźwości 62-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało, że ma on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany" - dodaje mł. asp. Magda Zarembska.

62-latek stanie przed sądem, odpowie za spowodowanie wypadku po pijanemu, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. "Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: