Czy w majówkę 2023 sklepy będą otwarte? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Czy w majówkę w 2023 roku sklepy będą otwarte? To zależy od dnia. Warto też wiedzieć, że w najbliższy długi weekend przypada niedziela handlowa. Więcej szczegółów poniżej.

Poniedziałek 1 maja (Święto Pracy) i środa 3 maja (Święto Konstytucji) to dni ustawowo wolne od pracy. Będzie obowiązywał świąteczny zakaz handlu, a zatem wszystkie centra handlowe, supermarkety i większość mniejszych sklepów będzie zamknięta. Zakupy będzie można zrobić tylko w niektórych osiedlowych sklepikach (m.in. Żabkach, Carrefourach Express i innych sklepach działających na zasadzie franczyzy), o ile za kasą staną ich właściciele. Otwarte będą także stacje benzynowe.

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Majówka w 2023 roku. Czy 2 maja sklepy będą otwarte?

Wtorek 2 maja (Dzień Flagi RP) nie jest objęty zakazem handlu. Sklepy będą otwarte, ale ze względu na święto mogą działać w innych godzinach niż zazwyczaj. Warto wcześniej zorientować się i sprawdzić wywieszkę na drzwiach danego sklepu. Informacje o godzinach otwarcia mogą być dostępne również na stronach internetowych sklepów. 

Niedziela handlowa przed majówką. Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku

Co więcej, 30 kwietnia, a więc tuż przed majówką, przypada jedna z niewielu w tym roku niedziel handlowych. Kolejne niedziele handlowe w 2023 roku zostały zaplanowane na: 25 czerwca; 27 sierpnia; 17 grudnia; 24 grudnia (trzeba przy tym pamiętać, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, mimo wyznaczonej niedzieli handlowej sklepy w Wigilię będą czynne krócej, najpóźniej do godziny 14:00; potem będą mogły działać wyłącznie te punkty handlowe, w których klientów obsłużą właściciele).

Znana jest już pierwsza, bardzo wstępna prognoza pogody na tegoroczną majówkę. W nadchodzącym tygodniu czekają nas dynamiczne zmiany w pogodzie, w tym spadek temperatury, a nawet przymrozki. Więcej szczegółów w tym artykule.

Więcej o: