Pogoda. Antycyklon Petra przyniesie dużo ciepła i słońca. W czwartek początek ocieplenia

Wpływ antycyklonu Petra zmieni sytuację na przeważającym obszarze Polski. Rosnące temperatury wraz z rozkwitającą przyrodą zawitają na jakiś czas do kraju. Pierwszych przełomów należy spodziewać się od czwartku. Czy taka pogoda utrzyma się dłużej?

Decydujący wpływ na pogodę będzie miał antycyklon Petra. Jego pole rozciąga się między Morzem Północnym, Skandynawią i Rosją, a od czwartku 20 kwietnia wpłynie również na sytuację w Polsce. Cyklon spowoduje gwałtowną falę zmian w temperaturze za sprawą napływającego ciepłego powietrza. Najkorzystniejszych pogodowo dni możemy spodziewać się między 20 a 23 kwietnia.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na czwartek w Polsce. Z każdą godziną będzie bardziej słonecznie

Pogoda po przejściu górnego niżu, a więc od czwartku 20 kwietnia, zacznie się stabilizować. W tym dniu mogą wystąpić lokalne opady deszczu na zachodzie i południu, jednakże nie będą one nasilone. Na przeważającym obszarze Polski temperatura będzie wzrastać do około 15-20 st. C. Standardowo ochłodzenia należy spodziewać się w rejonach podgórskich - informują synoptycy z DobraPogoda24.

Jak możemy zaobserwować na mapie Windy, zachmurzenie w czwartek wystąpi głównie na zachodzie kraju, ale z każdą kolejną godziną można spodziewać się rozpogodzeń. Noc zapowiada się bezchmurnie. Na Mazowszu zapowiadana jest temperatura do około 17 stopni w ciągu dnia. W nocy może spaść ona do 6 stopni. Najchłodniej może być na Pomorzu, gdzie temperatura może osiągnąć maksymalnie 12 stopni w dzień.

Pogoda. Zbliża się najcieplejszy okres

Według wstępnych prognoz synoptyków, najcieplejszym okresem w tym tygodniu ma być najbliższy weekend. Temperatura w Polsce miejscami może osiągnąć co najmniej 20 stopni. Jest to doskonały moment, sprzyjający wypoczynkowi wśród rozkwitającej przyrody. W niedzielę anomalia temperatury osiągnie około 4-8 stopni powyżej normy wieloletniej, stając się tym samym najcieplejszym dniem tygodnia.

Więcej o: