Alert RCB: Ćwiczenia antyterrorystyczne policji w Łodzi i Poznaniu. "Zachowaj spokój"

Na wtorek zaplanowano ćwiczenia antyterrorystyczne policji w Łodzi i Poznaniu. Poinformowało o tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które rozesłało SMS-y do mieszkańców tych miast. "Zachowaj spokój" - apeluje RCB.

"W związku z planowanymi na dziś ćwiczeniami do odbiorców na terenie Łodzi i Poznania rozesłano Alert RCB. Możliwe utrudnienia w komunikacji" - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. "Zachowaj spokój, stosuj się do poleceń służb" - zaapelowano w komunikacie. W poniedziałek takie ćwiczenia odbyły się w Warszawie.

Zobacz wideo Policjanci z Archiwum X rozwikłali zbrodnię sprzed 26 lat

Ćwiczenia policji i FBI o kryptonimie "Wolf-Ram-23" w Polsce

W dniach 17-19 kwietnia w całym kraju odbywają się ćwiczenia pod kryptonimem "Wolf-Ram-23". Ich organizatorem jest Komenda Główna Policji we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Głównym celem ćwiczeń jest reagowanie funkcjonariuszy w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w postaci ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym. 

"Trudna sytuacja za wschodnią granicą, wymaga od wielu służb ciągłej gotowości oraz podnoszenia umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia" - podkreśla KGP. "Ćwiczenia odbywać się będą w warunkach zbliżonych do realnych, dzięki czemu możliwe będzie wypracowanie zasad współpracy z innymi podmiotami uczestniczącymi w działaniach oraz praktyczne sprawdzenie już posiadanej wiedzy przez funkcjonariuszy w zakresie realizacji czynności służbowych w działaniach kryzysowych" - zaznaczyła.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: