Pogoda. Kiedy zrobi się ciepło? W dzień spadnie deszcz, a w nocy pojawi się śnieg

Według zapowiedzi synoptyków, we wtorek możemy się spodziewać niewielkiego ocieplenia oraz mniejszych opadów deszczu. W nocy pogoda ponownie nas zaskoczy, ponieważ miejscami może pojawić się deszcz ze śniegiem.

We wtorek 18 kwietnia możemy spodziewać się wyższych temperatur na wschodzie Polski oraz lokalnych przejaśnień. Opady deszczu pojawią się jedynie symbolicznie, jednak w górach możemy spodziewać się śniegu. Znaczne zmiany pojawią się nocą - wtedy opady będą intensywniejsze.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Agnieszka Dziemianowicz-Bąk gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl (18.04)

Pogoda. Ocieplenie w ciągu dnia, nocą spadnie śnieg

Opady deszczu pojawią się we wtorek na krańcach południowo-zachodnich. Tam suma opadów może wynieść 10 mm. Według zapowiedzi synoptyków termometry mogą wskazać od 8 st. C w rejonach podgórskich i półwyspie Helskim aż do 16 st. C na wschodzie Polski. W centrum kraju temperatura wyniesie nawet 17 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie może być porywisty - poinformowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Po południu słońce pokaże się głównie na południowym zachodzie Polski. Natomiast od Pomorza Gdańskiego, Mazur oraz Podlasia, aż do centrum i na południu Polski będą występować intensywne opady deszczu. Na Warmii i Kaszubach nad ranem pojawią się opady deszczu ze śniegiem. W rejonach górskich możliwe są też opady samego śniegu. 

Przez cały dzień będą dominować niekorzystne warunki biometeorologiczne, które w ciągu dnia przejściowo osłabną do obojętnych. Ma to związek z dużym zachmurzeniem oraz wiatrem, który miejscami może być porywisty.

Pogoda. Więcej słońca pojawi się pod koniec tygodnia

W najbliższych dniach nie możemy się spodziewać dużych zmian w pogodzie. "Przez większą jego część będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami oraz opadami deszczu, które okresami mogą mieć silniejsze natężenie" - zapowiada IMGW w prognozie tygodniowej.

Temperatura maksymalna będzie utrzymywać się na poziomie kilkunastu stopni, a w sobotę i niedzielę we wschodniej Polsce może sięgnąć 20 stopni. "Noce cieplejsze i bez przymrozków" - przekazują synoptycy IMGW.

Więcej o: