Doruchów. Mężczyzna został przygnieciony przez ścianę budynku

Straż pożarna w Ostrzeszowie dostała zgłoszenie o przygniecionym mężczyźnie przez ścianę budynku w miejscowości Doruchów. Z informacji, jakie przekazały lokalne media, wynika, że mężczyzna doznał urazu nóg i trafił do szpitala.
Zobacz wideo Czy wypadek w domu podczas pracy zdalnej jest wypadkiem w czasie pracy? Pytamy ekspertkę

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek chwilę przed 10. Państwowa Straż Pożarna w Ostrzeszowie otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie przygniecionym przez ścianę budynku w miejscowości Doruchów w powiecie ostrzeszowskim (woj. wielkopolskie). Po dotarciu na miejsce służby zastały przytomnego mężczyznę, na którego zawaliła się ściana podczas rozbiórki. Jak podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, "działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego". Następnie strażacy wraz z ratownikami medycznymi przetransportowali poszkodowanego do karetki i "na tym działania zakończono" - czytamy w komunikacie. Jak informuje epoznan, "ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna doznał urazu nóg i trafił do szpitala". W zdarzeniu brały udział trzy zastępy z JRG Ostrzeszów oraz jeden zastęp z OSP Doruchów. Policja pracuje nad wyjaśnianiem okoliczności wypadku. 

W PKP Intercity zawalił się sufit 

Na początku kwietnia pisaliśmy o chwilach grozy, jakie przeżyli pasażerowie podróżujący pociągiem na trasie Warszawa-Terespol, gdzie w jednym z wagonów zerwał się sufit. Na nagraniu udostępnionym w internecie widać, że awaria uniemożliwiła poruszanie się w wagonie. Zdarzenie skomentował przewoźnik. Państwowa spółka PKP Intercity napisała: "Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobna sytuacja nie miała miejsca w przyszłości. Informujemy o możliwości złożenia reklamacji" - czytamy w komunikacie. W tym samym wpisie załączono także link do strony PKP, która przekierowuje bezpośrednio do zakładki umożliwiającej złożenie reklamacji.

Więcej o: