Tajemnica śmierci trzech mężczyzn i psa w Unisławiu rozwikłana. Są wyniki sekcji zwłok

Są wstępne wyniki sekcji zwłok trzech mężczyzn, których ciała znaleziono w domu jednorodzinnym w Unisławiu w województwie kujawsko-pomorskim. Urządzenia pomiarowe strażaków nie wykryły tlenku węgla w pomieszczeniach. Jednak pierwsze wyniki sekcji zwłok wskazują, że to właśnie zatrucie czadem spowodowało śmierć mężczyzn.
Zobacz wideo Rolnicy dalej będą głosować na PiS? "Nie spotkałem rolnika, który by mówił, że ufa Tuskowi"

W piątek strażacy z Chełmna dostali zgłoszenie o śmierci trzech osób w Unisławiu. To dwaj mężczyźni w wieku 63 lat i jeden 28-latek. W domu jednorodzinnym, gdzie znaleziono ich ciała, był też martwy pies. - Ze słów osoby zgłaszającej wynikało, że w domu przy ul. Rzemieślniczej w Unisławiu doszło prawdopodobnie do zatrucia tlenkiem węgla - przekazali strażacy, którzy wkrótce wykluczyli taką hipotezę. Dlaczego? Ich urządzenia pomiarowe nie stwierdziły obecności tlenku węgla w domu.

Wstępne wyniki sekcji zwłok mówią jednak coś innego. - Cała trójka i pies zatruta czadem. To jest bardzo wstępna diagnoza, potrzeba dokładniejszych badań. Do zgonu mogło dojść w nocy z 12-13 kwietnia, dlatego straż pożarna nie wykryła czujnikami nic - wyjaśniła prokuratorka Grażyna Wiązek w rozmowie z "Faktem" W domu była jeszcze jedna kobieta, która przeżyła dlatego, że w odpowiednim momencie wyszła z domu. 

Tajemnicza śmierć trzech mężczyzn i psa. Służby zbadają żywność i leki

Według pierwszych doniesień każdy ze zmarłych mężczyzn znajdował się w innym pomieszczeniu. Jeden z 63-latków to ojciec 28-latka. Drugi z mężczyzn to wujek najmłodszego z mężczyzn, a zarazem brat jego mamy. Kobieta także była w domu i jako jedyna z przebywających tam osób żyje. Zbadano ją alkomatem - miała 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobietę przewieziono do szpitala na badania toksykologiczne krwi. W piątek szefowa chełmińskiej prokuratury rejonowej Grażyna Wiącek zapewniła, że służby przebadają jedzenie, butelki z napojami i fiolki z lekami, które są w domu i które ewentualnie mogli zażyć mężczyźni. 

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: