Alert RCB dla Warszawy. Ćwiczenia antyterrorystyczne policji i FBI

W poniedziałek w Warszawie zaplanowano ćwiczenia antyterrorystyczne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców stolicy przed działaniami, wysyłając SMS-a z alertem. Trzeba przygotować się na utrudnienia w komunikacji i stosować się do poleceń służb.
Zobacz wideo Czy Polska może odejść od węgla i gazu bez energii atomowej?

Mieszkańcy Warszawy dostali w poniedziałek rano SMS-a z alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. "Uwaga! Dziś wieczorem 17.04 w Warszawie ćwiczenia antyterrorystyczne Policji. Możliwe utrudnienia w komunikacji. Zachowaj spokój. Stosuj się do poleceń służb'" - informuje na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzeżenie dotyczy ćwiczeń "Wolf-Ram-23".

Alert RCB dla Warszawy. Ćwiczenia antyterrorystyczne policji

Komunikat w sprawie ćwiczeń antyterrorystyczny w Warszawie wydało również stołeczne metro. "W nocy z 17 na 18 kwietnia, w godzinach 19:00 - 4:00, na dwóch stacjach metra Stare Bielany i Stadion Narodowy zostaną przeprowadzone ćwiczenia, których celem jest sprawdzenie oraz doskonalenie umiejętności służb państwowych, miejskich oraz przewoźnika w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Główna Policji wraz z Wydziałem ds. Zwalczania Broni Masowego Rażenia Federalnego Biura Śledczego (FBI). Ćwiczenia zostaną przeprowadzone w dwóch epizodach: nr 1 na stacji Stare Bielany oraz epizod nr 2 na stacji Stadion Narodowy"- czytamy w komunikacie.

W związku z ćwiczeniami trzeba przygotować się na wyłączenie I linii metra na odcinku Plac Wilsona - Młociny oraz pominięcia stacji Stadion Narodowy na trasie II linii metra. Warszawski Transport Publiczny oraz Urząd Miasta na bieżąco będą informować o zmianach w organizacji ruchu. Policja podkreśla, że głównym celem ćwiczeń jest reagowanie policji w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w postaci ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym. "Ćwiczenia potrwają do środy 19 kwietnia, a poszczególne epizody swoim zasięgiem obejmą obszar innych województw" - zapowiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, którego cytuje Polska Agencja Prasowa.

Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym Badania stanu psychicznego młodzieży. 40 proc. myślało o samobójstwie

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: