Radny PiS wjechał w nastolatki na pasach. Usłyszał wyrok. "Modlę się za zdrowie poszkodowanych"

Radny PiS Piotr Kotwicki, który w zeszłym roku wjechał w przechodzące przez pasy nastolatki, usłyszał wyrok. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak podaje Onet za Polską Agencją Prasową, Piotr Kotwicki (zgodził się na podanie pełnych danych) dobrowolnie poddał się karze. Jego obrońca zaproponował, aby radny Prawa i Sprawiedliwość został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, a także, aby zostały mu zasądzone pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów i nawiązka na rzecz nastolatek - dla jednej w wysokości 40 tys. złotych, a dla drugiej - 20 tys. Prokurator, pełnomocnik pokrzywdzonych oraz sąd zgodzili się na taką karę. Sędzia uznał, że będzie ona wystarczająca. Piotr Kotwicki zobowiązał się także do pisemnego przeproszenia poszkodowanych.

Zobacz wideo Pijany kierowca potrącił pieszego. 26-latkowi grozi do 4,5 roku więzienia

Radny PiS wjechał w grupę nastolatek

Do wypadku doszło 4 marca ubiegłego roku na ulicy Warszawskiej w Radomiu. Piotr Kotwicki próbował ominąć pojazd, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem, aby przepuścić grupę pieszych. Radny PiS wjechał w przechodzące przez pasy nastolatki. Jedna z nich doznała złamania kości śródstopia, a druga - urazu czaszkowo-mózgowo-twarzowego. W chwili zdarzenia Kotwicki był trzeźwy - prokuratura potwierdziła, że badania nie wykazały obecności alkoholu lub substancji psychoaktywnych w jego organizmie. Śledczy ustalili, że radny jechał za szybko, przekraczając prędkość o co najmniej 35 km/h.

"Jestem głęboko wstrząśnięty i załamany tragicznymi skutkami tego zdarzenia, bólem dzieci i rozpaczą ich rodzin. Kwestia zdrowia dzieci jest teraz dla mnie absolutnie najważniejsza. Z całego serca chcę zrobić wszystko, co mogę, aby pomóc im w powrocie do zdrowia" - napisał w oświadczeniu. Dodał, że zawiesza wszelką aktywność społeczno-polityczną, w tym także członkostwo w klubie radnych PiS. "Modlę się za zdrowie poszkodowanych dzieci i proszę wszystkich za modlitwę w ich intencji" - zaznaczył.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: