Andrzej Duda szusował na Kasprowym. "Jechaliśmy w jednym wagoniku z panem prezydentem" [ZDJĘCIA]

Katarzyna Rochowicz
Jeszcze w poniedziałek 10 kwietnia, Andrzej Duda brał udział w uroczystościach upamiętniających katastrofę smoleńską. Prezydent odwiedził Kraków, stamtąd jeszcze tego samego dnia, udał się do Warszawy. Z kolei we wtorek już szusował na Kasprowym Wierchu.

W poniedziałek 10 kwietnia, w dniu rocznicy katastrofy smoleńskiej prezydent Andrzej Duda brał udział w porannych uroczystościach w Krakowie i m.in. złożył wieniec przed sarkofagiem śp. Marii i Lecha Kaczyńskich w krypcie na Wawelu. Stamtąd udał się do Warszawy, gdzie złożył kwiaty przed pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej na Placu Piłsudskiego w Warszawie, pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz przed tablicą poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu przy Pałacu Prezydenckim.

Zobacz wideo Paulina Hennig-Kloska gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Prezydent Duda na nartach na Kasprowym Wierchu

Z kolei jak przekazał Tygodnik Podhalański, już we wtorek rano prezydent widziany był na nartach na Kasprowym Wierchu. - Jechaliśmy dziś rano w jednym wagoniku z panem prezydentem Andrzejem Dudą, który wybrał się na narty w Tatry - poinformował jeden z czytelników portalu. Dodał, że w wagonie znalazł się również zwolennik opozycji, który głośno komentował działania Prawa i Sprawiedliwości oraz samego prezydenta. "Nie były to miłe komentarze" - podkreśla portal. Prezydent Duda nie zareagował na te opinie. Możliwe, że ich nie słyszał. RMF FM donosi, że na stoku towarzyszyła mu narciarka alpejska Maryna Gąsienica-Daniel.

Andrzej Duda wziął udział w charytatywnych zawodach w narciarstwie alpejskim

W lutym prezydent Duda również wybrał się na narty do Zakopanego. W ramach akcji "12H Slalom Maraton Zakopane 2023" zbierano pieniądze na edukację i rehabilitację dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Kancelaria Prezydenta przekazała, że polityk wziął udział w dziewiątej edycji zawodów charytatywnych "12H Slalom Maraton Zakopane 2023" w narciarstwie alpejskim. Przez 12 godzin zawodnicy zbierali środki na edukację i rehabilitację dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. - Wierzę, że pobijemy dziś kolejny rekord - mówił wówczas Duda na nagraniu udostępnionym na Twitterze. 

Prezydent Andrzej Duda podczas maratonu narciarskiego. Zakopane, 4 lutego 2023 r. Media: Andrzej Duda zaprosił dyplomatów do Zakopanego. Będą narty i kulig

Więcej o: