Pani stomatolog z Nidzicy usłyszała 1532 zarzuty. NFZ oszacował straty

Stomatolożka z Nidzicy została oskarżona o oszustwo i fałszowanie dokumentacji medycznej. Kobieta wykazywała zabiegi, których w rzeczywistości nie wykonywała. Przez swoją nieuczciwą działalność miała narazić Narodowy Fundusz Zdrowia na straty w wysokości ponad 270 tys. złotych. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Śledczy, którzy prowadzili sprawę nieuczciwej pani stomatolog z Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) od drugiej połowy 2021 roku, ustalili, że kobieta spowodowała straty na łączną kwotę 278 tys. zł na szkodę NFZ. 38-latka wprowadzała w dokumentacji informacje o wykonanych zabiegach, które w rzeczywistości się nie odbyły. Funkcjonariusze ustalili, że w okresie od maja 2019 r. do lutego 2022 r. w związku z nieuczciwą działalnością lekarki zostało poszkodowanych ponad 500 osób. Wśród fałszywych zabiegów, które wykazywała, było m.in. chirurgiczne usunięcie zęba, wypełnienie ubytku korony zęba mlecznego, opracowanie i odbudowa ubytku zęba czy badanie lekarskie kontrolne. Według ustaleń policji w dokumentacji były także wykazane leczone zęby, których pacjenci w ogóle nie posiadali

Nieuczciwej stomatolog grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat

W związku z procederem stomatolożka usłyszała 1531 zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu uzyskania korzyści majątkowej i 1 zarzut oszustwa. Według relacji policjantów prowadzących śledztwo zabezpieczono mienie podejrzanej w wysokości 100 tys. złotych. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów, a za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

To nie pierwszy przypadek tego typu oszustwa 

Na początku 2022 roku informowaliśmy o stomatologu z okolic Bielska-Białej, który miał wyłudzać pieniądze od Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach. Dentysta działał oszukując swoich pacjentów. Ponad 80-ciu z nich miało dopisane fikcyjne zabiegi i usługi, których stomatolog w rzeczywistości nie wykonał. Na przestrzeni blisko sześciu lat wyłudził w ten sposób blisko 317 tys. zł. Postawiono mu w sumie ponad 800 zarzutów. 

Więcej o: