Kreml komentuje wizytę Zełenskiego w Polsce: Andrzej Duda uprawia samobójczą politykę

Trwa pierwsza oficjalna wizyta zagraniczna Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie. Deputowany Dumy Państwowej Rosji nazwał ją "złym omenem" dla Polski, a działania Andrzej Dudy określił "samobójczą polityką".

Wołodymyr Zełenski w środę (5 kwietnia) przed godz. 10 rozpoczął wizytę w Polsce. Towarzyszy mu małżonka Ołena. W planie dnia ukraińskiego przywódcy znalazło się szereg rozmów i spotkań m.in. z Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim.

Zobacz wideo "Terroryści muszą przegrać, a każda próba nowej ofensywy z ich strony musi skończyć się porażką"

Wołodymyr Zełenski w Polsce. "Los drugiego frontu jest przesądzony"

Na wizytę Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie zareagował Kreml, nazywając ją "złym omenem" dla Polski. Deputowany Dumy Państwowej z obwodu krymskiego Michaił Szeremet stwierdził, że "los drugiego frontu jest przesądzony". - To tam w najbliższej przyszłości uciekną nacjonalistyczne formacje i najemnicy - stwierdził Szeremet w rozmowie z "RIA Novosti. Działania prezydenta Polski Andrzeja Dudy określił "samobójczą polityką".

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w Polsce. 5 kwietnia 2023 r. Media: Zełenski spotka się z grupą samorządowców i przedstawicieli opozycji

Rosja. Michał Szeremet chce "sierpa i młota". Zaproponował zmianę flagi

Michaił Szeremet w maju 2022 r. zaproponował, aby Rosja wróciła do flagi z czasów ZSRR z sierpem i młotem. Jak wówczas podkreślił, Sztandar Zwycięstwa (symbol radzieckiego zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami, w czasie II wojny światowej - red.) jest symbolem "odradzającego się supermocarstwa". - Dzisiaj państwa Zachodu wypowiedziały wojnę Sztandarowi Zwycięstwa, zakazując go wszędzie. Boją się tego symbolu, gdyż przypomina im o naszym wielkim zwycięstwie i wielkości naszego narodu - mówił.

Wołodymyr Zełenski w Warszawie. Każdy może wejść na spotkanie [ZASADY] Wołodymyr Zełenski w Warszawie. Każdy może wejść na spotkanie [ZASADY]

Prezydent Ukrainy odznaczony Orderem Orła Białego

Jak pisaliśmy na Gazeta.pl, Wołodymyr Zełenski za zasługi w pogłębianiu stosunków między Polską a Ukrainą, działalność na rzecz bezpieczeństwa i niezłomność w obronie praw człowieka został odznaczony przez Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego. - Jesteś z pewnością jedną z najbardziej znamienitych osób, które to odznaczenie otrzymały - usłyszał. O godzinie 18:00 w środę prezydenci będą przemawiać na Zamku Królewskim.

Więcej o: