Cyklon Norbert przyniesie intensywne opady śniegu. Kolejny chłodny dzień w Polsce

Ochłodzenie szybko nas nie opuści, 5 kwietnia w całej Polsce będzie pochmurno, z miejscowymi opadami. Za sprawą zbliżającego się cyklonu Norbert, najbliższej nocy w Polsce możemy się spodziewać intensywnych opadów śniegu. Kiedy możemy liczyć na poprawę pogody?

Od środowego (5 kwietnia) rana jest pochmurno w zachodniej i północnej części kraju. Pojawią się niewielkie rozpogodzenia, jednak w ciągu dnia temperatura będzie niska w całej Polsce.

W nocy z 5 na 6 kwietnia ze wschodu zacznie napływać do Polski cyklon Norbert, który przyniesie intensywne opady deszczu oraz śniegu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Paweł Jabłoński gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (05.04)

Prognoza pogody. Chłodny początek kwietnia. 5 kwietnia w zachodniej Polsce pojawi się śnieg

Według zapowiedzi synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę pogodnie będzie na południowym wschodzie. "W pozostałej części kraju pochmurnie z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura od 2 st. C na północy do 6 st. C na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych".

Wiatr w ciągu dnia będzie słaby lub umiarkowany. Miejscami porywisty z kierunków zachodnich oraz północnych. Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne przed intensywnymi opadami śniegu. "Prognozowane są opady śniegu, powodujące utworzenie się pokrywy śnieżnej do 10 cm. W górach prognozowane są opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej do 25 cm" - informuje IMGW.

Alerty drugiego stopnia dotyczą powiatów przemyskiego, bieszczadzkiego, sanockiego, krośnieńskiego, strzyżowskiego i jasielskiego.

Pogoda na Wielkanoc 2023 Pogoda na Wielkanoc. IMGW: "Prognozy nie są zbyt łaskawe"

Prognoza pogody. W nocy z 5 na 6 kwietnia pojawią się intensywne opady śniegu

W nocy ze środy na czwartek nadal są prognozowane przymrozki. We wschodniej części kraju pojawi się całkowite zachmurzenie i opady mokrego śniegu. Nad ranem pojawią się też obfite opady deszczu. Pokrywa śnieżna może miejscami wynieść od 3 do 5 cm.

Pogoda długoterminowa Pogoda długoterminowa. Starcie cyklonu z wyżem. Mróz, śnieg i ocieplenie

"Noc jeszcze mroźna z temperaturą minimalną od -5 st. C do -2 st. C, w rejonach podgórskich około -7 st. C, tylko nad morzem cieplej, około 1 st. C. W dzień temperatura maksymalna od 3 st. C do 6 st. C, na Podhalu około 0 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych" - przekazali synoptycy z IMGW.

Wiele wskazuje jednak na to, że już niedługo do naszego kraju nadejdzie upragnione ocieplenie. Zdaniem synoptyków temperatura zacznie wzrastać w okolicy 9-10 kwietnia, co oznacza, że święta wielkanocne prawdopodobnie okażą się pogodniejsze, niż jeszcze niedawno wskazywali synoptycy. Według portalu DobraPogoda24.pl wartości w okolicach Wielkanocy będą oscylować w naszym kraju wokół 10-16 stopni.

Więcej o: