Pogoda w Wielkanoc zaskoczy? "Zacznie się stopniowo robić coraz cieplej". Na termometrach nawet 16 st.

Wbrew wcześniejszym prognozom wiele wskazuje, że święta wielkanocne w Polsce nie będą jednak białe. Po kilkudniowym ochłodzeniu zapowiadane jest w naszym kraju ocieplenie. Ilu stopni możemy się spodziewać?

Według synoptyków prognozy na najbliższe dni dają nadzieję na poprawę pogody na czas Wielkanocy. Wcześniejsze przewidywania wskazywały bowiem, że ocieplenie przyjdzie do Polski dopiero w okolicy ostatniego tygodnia kwietnia.

Zobacz wideo Dlaczego na niebie czasem jest więcej słońc?

Pogoda na Wielkanoc. W Polsce w końcu zagości wiosna termiczna?

Na upały podczas świąt wielkanocnych nie mamy co liczyć, wstępne prognozy wskazują jednak, że w okolicy 9-10 kwietnia w naszym kraju temperatura powietrza wzrośnie. "W okresie Wielkanocy zacznie robić się stopniowo cieplej. Prognozowany jest dość nietypowy podział w pogodzie na cieplejszą północ i chłodniejsze południe oraz południowy wschód, gdzie nie zabraknie większych opadów atmosferycznych" - piszą FaniPogody.pl

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Temperatura w święta wzrośnie? Na termometrach nawet kilkanaście stopni

DobraPogoda24.pl zwraca uwagę, że w Polce mamy obecnie ochłodzenie. W nocy temperatura powietrza spada poniżej zera. To ochłodzenie potrwa kilka dni. Wartości na termometrach powinny zacząć rosnąć już w połowie tygodnia, czyli koło 6 kwietnia. W rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski przyznał, że na południu kraju jeszcze w czwartek możliwe będą ostrzeżenia drugiego stopnia przed opadami śniegu. - Można powiedzieć, że będzie to ostatni dzień z zimą w wielu południowych regionach naszego kraju - dodał.

"W okolicach świąt, zwłaszcza w okresie między Wielką Sobotą i Poniedziałkiem Wielkanocnym temperatury w Polsce na sporym obszarze kraju powinny stać się bardziej wyrównane" - pisze DobraPoogda24. Wartości nie przekroczą 10-16 stopni, w rejonach podgórskich i nad morzem może być chłodniej. Wiele wskazuje także, że święta wielkanocne nie okażą się w naszym kraju białe, choć mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze.

Więcej o: