Kolejny pomnik Jana Pawła II oblany czerwoną farbą. Wierni zszokowani, głos zabrała kuria

Zniszczono kolejny pomnika Jana Pawła II. Nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą monument papieża znajdujący się tuż obok bazyliki konkatedralnej w Stalowej Woli.

"Stojący przed konkatedrą pomnik świętego Jana Pawła II został oblany czerwoną farbą. Kogoś opętał sam diabeł, mówili wierni wychodzący z kościoła i z przerażeniem patrzący na profanację" - podaje portal Stalowemiasto. Do aktu dewastacji doszło wieczorem z niedzieli na poniedziałek, czyli zaledwie kilka godzin po marszu milczenia w obronie świętości Jana Pawła II, jaki odbył się w Stalowej Woli.

- Zgłoszenie o zniszczeniu pomnika przy bazylice, poprzez oblanie go czerwoną substancją, otrzymaliśmy o godz. 7.30. Patrol wysłany na miejsce potwierdził zgłoszenie. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady. Prowadzone są czynności mające na celu ustalenie sprawcy bądź sprawców tego zdarzenia oraz świadków - przekazała mł. asp. Małgorzata Kania, rzeczniczka prasowa komendy policji w Stalowej Woli.

Sebastian Kaleta pisze o "kłamliwych reportażach". Jest też komunikat kurii

Do incydentu za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się poseł Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski

"Najpierw produkują kłamliwe reportaże, potem ruszają w teren bojówki. Tak wdrażana jest operacja walki z katolikami w Polsce. Przeliczą się, pokazują to wczorajsze marsze. Operacja się nie powiedzie. Jednak w obliczu narastającej fali ataków potrzebne jest przyjęcie w końcu obywatelskiej ustawy #wObronieChrzescijan przygotowanej przez min. Marcina Warchoła, która znajduje się w Sejmie przed drugim czytaniem" - napisał Kaleta. 

Komunikat wydała też sandomierska kuria. "Wyrażamy ubolewanie z powodu zbezczeszczenia pomnika św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Oszczercza kampania prowadzona w ostatnim czasie przez niektóre media, zbiera niestety swoje plony. Przeżywając Wielki Tydzień, módlmy się o nawrócenie osób winnych tego haniebnego czynu i bądźmy czujni" - napisano. 

Zniszczony pomnik Jana Pawła II w Łodzi

Przypomnijmy, że w nocy z soboty na niedzielę ktoś oblał farbą pomnik papieża Polaka przed katedrą w Łodzi. Nieznany sprawca bądź sprawcy oblali czerwoną farbą dłonie monumentu, a żółtą wymazana została twarz papieża.

Na pomniku namalowano też napis "Maxima Culpa" (z języka łacińskiego "wielka wina" - red.), który najprawdopodobniej odnosi się do tytułu książki holenderskiego dziennikarza Ekkego Overbeeka ("Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział"). Overbeek przedstawił w niej dowody, że Karol Wojtyła mógł wiedzieć o przypadkach pedofilii w Kościele. 

 
Więcej o: