Pogoda. Spadnie do 13 cm śniegu. Do Polski nadciąga arktyczne powietrze [ALERTY IMGW]

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla konkretnych obszarów Polski. Pogoda na niedzielę nie napawa zachwytem za sprawą nadchodzącego arktycznego powietrza ze Skandynawii. Ponadto miejscami spadnie do 13 centymetrów śniegu.

Wiosenna pogoda jest wciąż zakłócana przez zimne powietrze, które pojawiło się za sprawą nadciągającego frontu. Polska znajdzie się pod jego wpływem, co oznacza nagłe ochłodzenie i opady.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ekspert o znaczeniu tegorocznej zimy i zmianach klimatu

Pogoda. W Polsce przewidziane są opady śniegu. IMGW wydał ostrzeżenie

W kraju w przeważającym stopniu będą panować niekorzystne warunki biometeorologiczne. Przewidziany jest porywisty wiatr, zimno, opady oraz szybki wzrost ciśnienia, który szczególnie odczuwalny będzie na północy Polski - informuje IMGW.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na północy Polski Alerty pogodowe. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Pojawią się przymrozki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, znajdujących się na południu województwa małopolskiego. W tych rejonach spadnie śnieg, a alert obowiązuje w niedzielę 2 kwietnia od godziny 10:00. Przyrost pokrywy śnieżnej zapowiadany jest w wysokości od 10 do 13 centymetrów.

W dzień przewiduje się pochmurne niebo z rozpogodzeniami na północnym zachodzie. W Bieszczadach i Beskidach spadnie do 5 cm śniegu i aż do 10 cm w Tatrach. Na Podkarpaciu temperatura osiągnie od 2 do 11 stopni Celsjusza.

Pogorszenie pogody efektem napływu arktycznego powietrza ze Skandynawii

W niedzielę możemy spodziewać się chłodnego frontu napływającego z północy. Przyniesie on arktyczne powietrze ze Skandynawii, gdzie rozwija się antycyklon odpowiedzialny za niskie temperatury i mróz, który w Szwecji i Norwegii osiąga do -25 stopni.

Karetka utknęła na oblodzonej drodze. Zareagowali pozostali kierowcy Małopolska. Karetka utknęła na oblodzonej drodze. "Gdzie piaskarki?"

Front negatywnie wpłynie na pogodę w Polsce, ponieważ na względnie krótki czas przyniesie opady śniegu i przymrozki. Synoptycy na stronie dobrapogoda24.pl zapowiadają jednak, że powietrze ulegnie transformacji i mróz podczas nocy będzie słabszy niż na północy Europy.

Więcej o: