Wielkopolska. Podejrzany o podwójne zabójstwo zgłosił się na policję

24-letni mężczyzna poszukiwany ws. popełnienia dwóch zabójstw sam zgłosił się na komendę - poinformowała wielkopolska policja.

"Podczas poszukiwań skoncentrowanych w lesie nad Wartą, w miejscu znalezienia plecaka należącego do ściganego, grupa pościgowa otrzymała wiadomość, że podejrzany zgłosił się do komendy policji w Międzychodzie" - poinformowała w czwartek wieczorem wielkopolska policja. - Noc spędzi w policyjnej izbie zatrzymań i jutro zostanie przekazany poznańskiej prokuraturze okręgowej, która prowadzi śledztwo w sprawie podwójnego morderstwa - powiedziała w rozmowie z Onetem Iwona Liszczyńska z KWP w Poznaniu.

Zobacz wideo Pijany kierowca nie potrafił zapanować nad samochodem. Zatrzymano go dwukrotnie, tej samej nocy

Marcin W. jest podejrzany o podwójne zabójstwo

W środę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Muchocin. W trakcie gaszenia ognia strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały na morderstwo. Według ustaleń funkcjonariuszy sprawca miał podpalić mieszkanie, aby zatrzeć ślady zbrodni, a następnie miał zabrać samochód należący do ofiary i uciec z miejsca zdarzenia. W międzyczasie policjanci otrzymali informację o drugim zabójstwie. W mieszkaniu przy ulicy 3 Maja w Międzychodzie znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety. Obrażenia na jej ciele również wskazywały na morderstwo. Zbrodni miała dopuścić się ta sama osoba - 24-letni Marcin W. Wówczas policja rozpoczęła obławę. Opublikowała również zdjęcie poszukiwanego, a także wyznaczyła nagrodę za pomoc w jego zatrzymaniu. Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak potwierdził medialne doniesienia, że poszukiwany 24-latek przed kilkoma dniami opuścił szpital psychiatryczny.

Więcej o: