Zapadł drugi wyrok w sprawie Jerzego S. Aktor winny spowodowania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym

Sąd w Krakowie wydał drugi wyrok w sprawie Jerzego S. Aktor został uznany za winnego spowodowania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wcześniej aktor został skazany za jazdę po alkoholu.

Wyrok zapadł 28 marca w trybie nakazowym przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy. Sąd wymierzył Jerzemu S. karę w wysokości 3 tys. złotych. Zasądzono również 70 zł w ramach kosztów postępowania oraz 300 zł opłaty - przekazał TVN 24.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rejestr cen i uregulowanie patodeweloperki to dobry pomysł? Pytamy eksperta

Jerzy S. został uznany za winnego spowodowania wypadku

Aktor spowodował kolizję w październiku 2022 roku na alei Mickiewicza w Krakowie. Akt oskarżenia wpłynął do sądu już pod koniec grudnia. Dotyczył on kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Proces od początku toczył się przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy.

W sprawie odbyła się jedna rozprawa, 28 lutego. Wtedy też Jerzy S. został uznany za winnego. Ma zapłacić 12 tys. grzywny, a także 6 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Aktor ma również zapłacić prawie 4,3 tys. zł za postępowanie sądowe. Stracił też prawo jazdy na trzy lata, wyrok nie jest prawomocny.

Adam Wajrak Bohaterem Europy

Jerzy S. spowodował kolizję z motocyklistą. W organizmie miał mieć 0,7 promila alkoholu

W kolizji, do której doprowadził Jerzy S., brał udział 44-letni motocyklista. Aktor podczas jazdy samochodem uderzył w łokieć mężczyzny. Motocykliście nic się nie stało. Jerzy S. jechał dalej, ale został zatrzymany przez motocyklistę. Aktor miał tłumaczyć później policji, że nie zatrzymał się, ponieważ nie zauważył kolizji.

Jerzy Stuhr Biegli sprawdzają stan zdrowia motocyklisty potrąconego przez J. Stuhra

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu wypadku, ustalili, że aktor miał w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu - przekazuje TVN 24. Wtedy też Jerzy S. stracił prawo jazdy. W listopadzie aktorowi postawiono zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Złożył wyjaśnienia w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza. Akt oskarżenia przeciwko aktorowi wpłynął do krakowskiego sądu pod koniec grudnia.

Więcej o: