Pogoda. Kiedy zrobi się cieplej? Gwałtowna zmiana, w czwartek nawet 17 stopni

Za nami najzimniejszy dzień w tym tygodniu, czyli wtorek. Gdy za oknem szalały zamiecie śnieżne, wiele osób zapewne zatęskniło za cieplejszymi dniami. Wszystko wskazuje na to, że po kilku gwałtownych podrygach zimy cieplej zrobi się już we czwartek.

Ostatnie 24 godziny były wyjątkowo kapryśne pod względem pogody. W całym kraju szalały zamiecie śnieżne, a temperatura spadła poniżej zera. Prognozy opublikowane przez IMGW-PIB METEO POLSKA wskazują, że jest szansa na zmianę sytuacji. Pogoda zauważalnie uspokoi się już we środę, a nieśmiały powrót wiosny zaobserwujemy od czwartku. 

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Prognoza pogody na najbliższe dni. Kiedy zrobi się ciepło?

Środowy poranek w wielu regionach przywitał nas słońcem nieśmiało wychylającym się zza chmur. Choć przez cały dzień możemy spodziewać się przeważnie jedynie lekkiego lub umiarkowanego zachmurzenia, pod wieczór na wybrzeżu i Pomorzu przerodzi się ono w słabe opady deszczu. Temperatura w dzień osiągnie maksymalnie 7 stopni C. po zachodniej stronie kraju i na północy, przez 8 stopni C. w centrum, 9 stopni C. na południu, a 5 stopni C. - na wschodzie. W nocy termometry w niemal całej Polsce wskażą wartości ujemne, a najzimniej będzie w centrum - aż -4 stopnie C. W najcieplejszych warunkach spać będą obywatele zamieszkujący wschodnie rejony, gdzie temperatura spadnie do 0 stopni C. W pozostałej części kraju odczujemy nocą od -1 do -3 stopni C.

Horoskop (zdjęcie ilustracyjne) Horoskop na wiosnę 2023 [wszystkie znaki zodiaku]

Pogoda na resztę tygodnia. Wiosna wraca do nas we czwartek

Analizując mapy pogodowe, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że powrót wiosennej aury rozpocznie się już w najbliższy czwartek. Za dnia termometry wskażą nawet 17 stopni C. na zachodzie kraju, 16 stopni C. w jego południowej części, 13 stopni w centrum oraz 12 stopni C. po północnej i 9 stopni C. po wschodniej stronie. Noc nadal nie oszczędzi nam ujemnych wartości odczytywanych z termometrów. Najzimniej będzie na północnym wschodzie, gdzie temperatura wyniesie nawet -2 stopnie C. Łagodniej będzie w centrum i na północy - tam termometry pokażą 3 stopnie C. Najcieplejszą nocą będzie cieszyć się rejon południowy i zachodni, gdzie temperatura oscylować będzie w przedziale od 5 do 3 stopni C. Czwartkowe niebo przysłonią nam chmury zwiastujące opady deszczu w całej Polsce.

Objawy wiosennego przesilenia (zdjęcie ilustracyjne) Przesilenie wiosenne. Kiedy je odczuwamy? Jakie są jego objawy?

Za równie ciepły dzień w tym tygodniu można uznać piątek. Na południu i zachodzie kraju na termometrach zobaczymy wtedy od 14 do 16 stopni C., a temperatura w nocy wszędzie utrzyma się na plusie. Z wiosennej aury skorzystają także mieszkańcy wschodu i północy - termometry wskażą tam od 8 do 12 stopni C. W centrum odnotujemy 12-14 stopni C. Przez cały kraj ponownie przetoczy się fala zachmurzenia, po której możemy spodziewać się opadów deszczu. Deszczowo będzie także w sobotę, która pod względem temperatury okaże się mocno zbliżona do piątku.

Więcej o: