Karetka utknęła na oblodzonej drodze. Natychmiastowa reakcja kierowców. "Gdzie służby?"

W związku z intensywnymi opadami śniegu, w wielu miejscach w Polsce panują trudne warunki na drogach. W województwie małopolskim karetka ugrzęzła w śniegu. "Gdzie są służby drogowe, piaskarki"? - pytają kierowcy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał 28 marca ostrzeżenia dotyczące niesprzyjających warunków atmosferycznych w całym kraju. "Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie" - przekazano 28 marca w mediach społecznościowych.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Trudne warunki na drogach w całej Polsce. Karetka utknęła w śniegu

Już w poniedziałek 27 marca kierowcy musieli się zmierzyć z wymagającymi warunkami na drogach. Na stronie "Wypadki drogowe Zakopianka - okolice - ku przestrodze" opublikowano film jednego z czytelników, na którym widać, że kierowca karetki ma problem z poruszaniem się na ośnieżonej drodze. "My również się pytamy, gdzie są służby drogowe, piaskarki. Karetka nie może ruszyć z powodu oblodzonej nawierzchni" - napisano na stronie.

Administratorzy strony napisali w jednym z komentarzy, że "sytuacja zakończyła się pchaniem karetki przez kierowców, Pan z seata również pomagał". Do zdarzenia doszło w Pawlikowicach nieopodal Wieliczki w województwie małopolskim.

Przymrozki, silny wiatr, oblodzenia. IMGW wydał prognozę zagrożeń na najbliższe dni (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda. Cała Polska na żółto. IMGW wydał prognozę zagrożeń na najbliższe dni

Powrót zimy w Polsce. Trudne warunki pogodowe w górach

W ostatnich dniach w rejonach górskich panują bardzo wymagające warunki pogodowe. Jak informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej "w górach bardzo trudne warunki, opady śniegu, silny wiatr i niskie temperatury - w nocy spadki do nawet -15 st. C".

Zima wraca do Polski (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda. Zima wraca do Polski. We wtorek śnieżyce i mróz do nawet -13 st. C

Synoptycy przekazali, że obecnie obowiązuje też trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach.

28 marca synoptycy opublikowali film przedstawiający trudne warunki na Kasprowym Wierchu. "Warunki w górach są bardzo trudne! Spadło 30 cm śniegu! Łącznie leży 180 cm, zaspy i depozyty mają po pół metra!"

Śnieg pojawił się również nad morzem. Plaże pokryte śniegiem w Łebie. Aktualnie pokrywa śnieżna w Łebie czy Ustce jest wyższa niż... w Zakopanem. W Łebie pokrywa śnieżna dzisiaj zanotowana jest wyższa niż przez całą zimę" - poinformowało IMGW.

Więcej o: