Czarnek zapowiada zmiany w szkołach. "Przystąpiliśmy do odchudzenia programu". Lekcje będą krótsze?

Minister Przemysław Czarnek zapowiedział zmiany w szkolnictwie. Lekcje mogą zostać skrócone nawet o kilka godzin. - Przystąpiliśmy energicznie do odchudzenia podstawy programowej w rozmaitych obszarach. Po to, żeby było więcej czasu na wspólnotę, więcej czasu na kontakty między uczniami i mniejsze obciążenie dla uczniów - zapowiedział Czarnek.

Minister Edukacji i NaukiPrzemysław Czarnek, podczas rozmowy z Małgorzatą Raczyńską-Weinsberg w programie "W otwarte karty" na antenie radiowej Jedynki zapowiedział zmiany w podstawie programowej. Ma to być odpowiedź na skargi związane z nadmiarem nauki w szkołach.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Czarnek to minister indoktrynacji polskiej szkoły"

Minister Przemysław Czarnek zapowiada zmiany w polskim szkolnictwie

Podczas wywiadu udzielonego 23 marca, minister Czarnek zapowiedział "odchudzenie podstawy programowej". Zmiany mają dotyczyć różnych obszarów, dzięki czemu dzieci mają być mniej obciążone podczas nauki w szkole.

 

- W związku ze skargami, które otrzymaliśmy, że siatka godzin jest zbyt duża, zbyt obciążająca dla uczniów, zwłaszcza szkół podstawowych, przystąpiliśmy energicznie do odchudzenia podstawy programowej w rozmaitych obszarach - powiedział Czarnek na antenie radiowej Jedynki.

Przemysław Czarnek przed gmachem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Czarnek wymyślił platformę streamingową dla młodzieży. Są pierwsze problemy

- Robią to specjaliści dla Ministerstwa Edukacji i Nauki po to, żeby dojść do sytuacji, w której w perspektywie jakiegoś czasu zmniejszymy to obciążenie dla uczniów o kilka godzin tygodniowo - trzy, cztery, może do pięciu godzin tygodniowo. Po to, żeby było więcej czasu na wspólnotę, więcej czasu na kontakty między uczniami i mniejsze obciążenie dla uczniów. Wszystkie te rzeczy realizowaliśmy i realizujemy - zapowiedział Czarnek.

Czarnek o religii w przedszkolach. Czarnek o religii w przedszkolach. "PiS ma program ochrony religii"

Czarnek zwrócił uwagę na autorytet nauczyciela

W trakcie rozmowy minister edukacji zwrócił uwagę na to, że w polskiej szkole najważniejszy jest nauczyciel. - Jeżeli doprowadzimy do sytuacji, że to uczeń ocenia nauczyciela, a nie nauczyciel ucznia, to postawilibyśmy sprawę na głowie. Musi być autorytet nauczyciela i w tym sensie on jest najważniejszy w szkole - powiedział Czarnek.

Minister dodał również, że "to, co jest troską MEiN, to wskazanie rodzicom, że mają prawo wychowywać dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem. - Im chcemy zapewnić jak największy wgląd w treści, którymi niektórzy chcieliby ideologizować ich dzieci - odparł.

Więcej o: