Policja rozwiązała sprawę morderstwa 17-letniego Fabiana Zydora. Zatrzymano trzech mężczyzn

Trzy osoby podejrzane o zabójstwo Fabiana Zydora zostały zatrzymane i tymczasowo aresztowane - informuje Andrzej Borowiak z KWP w Poznaniu. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów i prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu okazał się przełomowy. 17-letni Fabian w 2016 roku został zamordowany, a jego ciało ukryte.

Policjanci z KWP w Poznaniu wraz z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn. Są oni podejrzani o to, że w październiku 2016 roku w miejscowości Tarnowa koło Wrześni dokonali zabójstwa Fabiana Zydora. Jego ciało miało zostać ukryte w celu zatarcia śladów zbrodni.

Nad sprawą przez ostatnie trzy lata pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. "Zbierali informacje, materiały dowodowe, prowadzili poszukiwania ciała zaginionego Zydora na niespotykaną skalę. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył także nagrodę finansową za pomoc w ustaleniu okoliczności zaginięcia 17-latka"- czytamy na stronie wielkopolskiej policji.

Sprawa zabójstwa Fabiana Zydora. Po latach zatrzymano trzech mężczyzn

– Po naszych apelach specjalna grupa śledcza odebrała wiele telefonów, niektóre wskazówki okazały się cenne. Wytypowaliśmy i zatrzymaliśmy podejrzanych. Wiemy, co się wydarzyło - przekazał Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji w rozmowie z Piotrem Żytnickim z "Gazety Wyborczej".

W wyniku przeprowadzonego śledztwa aresztowano trzech mężczyzn. To mieszkańcy miejscowości Pyzdry znajdującej się niedaleko Tarnowej. Jak wynika z informacji "GW", jeden ma dziś 39, a dwaj po 30 lat.

Z zebranych informacji wynika, że mężczyźni 30 października 2016 r. przyjechali do Tarnowej i szukali Fabiana. To oni późnym wieczorem mieli dobijać się do bramy posesji, gdzie mieszkał nastolatek.

Zobacz wideo Putin nie odpowie za zbrodnie wojenne w Ukrainie. Ekspertka: Żaden sąd nie będzie mieć jaj

Następnie rozglądali się po wsi, gdy natknęli się na Fabiana wracającego do domu. Chwilę wcześniej nastolatek wyszedł z domu znajomego, z imprezy.

"Imprezę opuścił około godz. 23. Od domu siostry dzieliło go kilkaset metrów – musiał przejść przez las i wyjść koło remizy ochotniczej straży pożarnej. Do domu już nie dotarł. Jego telefon po raz ostatni logował się do sieci telefonii komórkowej o godz. 1" - czytamy w materiale "Gazety Wyborczej".

Młody mężczyzna miał zostać przez sprawców napadnięty i zamordowany. Jak przekazuje policja, sprawcy wywieźli nastolatka z Tarnowej samochodem.

"Po zabójstwie sprawcy zacierali ślady i ukryli ciało. Według naszych ustaleń wrzucili je do Warty" - przekazał "GW" rzecznik wielkopolskiej policji. Jak podaje Andrzej Borowiak, policji nadal nie udało się odnaleźć ciała nastolatka. Trwają jego poszukiwania w rzece.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przestępcy byli już notowani. Grozi im dożywocie

Jak informuje Andrzej Borowiak z KWP w Poznaniu, zatrzymani mężczyźni to notowani już przestępcy. W przeszłości byli oni już zatrzymywani m.in. za uprowadzenie i uwięzienie człowieka na tle porachunkowym. Wcześniej zostali skazani na karę więzienia i odbywali wyroki wieloletniego więzienia. Z tego powodu zatrzymania w sprawie Fabiana odbywały się w zakładach karnych.  

Zebrane przez policjantów i prokuratorów z Poznania materiały dowodowe dały podstawę do przedstawienia podejrzanym zarzutów zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Na wniosek policjantów i prokuratorów zostali oni aresztowani przez sąd. Grozi im kara nawet dożywotniego więzienia.

Sroczyński na wybory Będzie wspólna lista. "Trzeba tylko utemperować kilerskie zapędy Tuska"

Więcej o: