Pogoda. Nagły powrót zimy, nawet 25 cm śniegu. "Na kilka dni pożegnamy wiosnę"

Od poniedziałku w Polsce ponownie zagości zima. Niż znad Bałtyku przyniesie zdecydowaną zmianę pogody. Nastąpi nagłe ochłodzenie, a w wielu miejscach pojawi się śnieg oraz deszcz ze śniegiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenia meteorologiczne.

Przez kilka najbliższych dni możemy się spodziewać diametralnej zmiany pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami, oblodzeniem oraz opadami śniegu, które pojawią się już na początku tygodnia. " Na kilka dni pożegnamy wiosnę i będziemy musieli pogodzić się z powrotem zimy" - informują synoptycy IMGW.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (27.03)

Pogoda. Do Polski wraca zima. Pojawi się nawet 25 cm śniegu

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazują, że już od 27 marca w całym kraju pojawią się opady deszczu. Miejscami zamienią się w deszcz ze śniegiem oraz śnieg. "W rejonach podgórskich Karpat może przybyć od 5 do 10 cm śniegu, w Karpatach miejscami około 20 cm świeżego śniegu" - informują synoptycy IMGW. Śnieg pojawi się również na nizinach.

W poniedziałek maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie 2 st. C w rejonach Karpat oraz na Wybrzeżu. Na Pomorzu termometry wskażą 1 st. C, natomiast 5 st. będzie w centrum kraju. Na krańcach wschodnich i na południu temperatura może wynieść 7 st. C. "W dzień zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na płd. wsch. opady intensywne, tam około 20 mm opadu, a w górach do 25 cm śniegu" - przekazują synoptycy IMGW. 

We wtorek opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu będą intensywniejsze na Pogórzu Karpackim i w Karpatach. Najwyższa temperatura nie przekroczy 5 st. C.

Nocami pojawi się mróz, w związku z ciągłymi opadami na drogach pojawi się oblodzenie. Wiatr w poniedziałek i we wtorek będzie porywisty, spotęguje uczucie chłodu.

Folia aluminiowa - zdjęcie ilustracyjne Noś kulkę folii aluminiowej w kieszeni. Patent na włosy

Pogoda. Najbliższe dwa tygodnie będą znacznie chłodniejsze

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że "przed nami chłodny okres, który wg tej realizacji (z przerwą na przełomie marca i kwietnia) potrwa przez kolejne dwa tygodnie".

W środę 29 marca w całym kraju nadal będą dominować opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W nocy temperatura może spaść do - 3 st. C., a w rejonach górskich do - 7 st. C. Maksymalna temperatura w dzień wyniesie od 4 st. C. do 8 st. C. "Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem w porywach do 70 km/h" - przekazują synoptycy IMGW.

Nieco cieplej będzie w czwartek 30 marca. Deszcz ze śniegiem pojawi się wtedy tylko na wschodzie i północy kraju. Temperatura w nocy spadnie do - 1 st. C. na północy. Cieplej będzie na południowym zachodzie - tam 5 st. C. W dzień będzie cieplej, od 4 st. C. do 8 st. C. Wiatr w całym kraju będzie porywisty.

Więcej o: