Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

W poniedziałek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl będzie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Z byłym kandydatem na prezydenta Polski rozmawiała Karolina Hytrek-Prosiecka podczas Campus Academy. Start o godzinie 8:30. Zapraszamy!

W sobotę w Sosnowcu na Campus Academy wystąpili m.in. Donald Tusk oraz Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy w swoim wystąpieniu przypomniał zebranym o kontrowersyjnej "piątce Konfederacji". W rozmowie z Gazeta.pl również pojawi się wątek Konfederacji, która według sondażu Ipsos przeprowadzonego na zlecenie TOK FM i OKO.press ma poparcie na poziomie 11 proc. Ponadto z Rafałem Trzaskowskim porozmawiamy o nadchodzących wyborach parlamentarnych i wspólnej narracji opozycji. Poruszona zostanie także kwestia prawa aborcyjnego. Trzaskowski opowie w programie również o spotkaniu z księciem Williamem. 

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (27.03)

Rafał Trzaskowski cieszy się dużym zaufaniu społecznym

W ostatnim czasie pozycja Rafała Trzaskowskiego rośnie. W najnowszym rankingu zaufania do polityków przygotowanego przez IBRIS, aż 42,5 proc. respondentów stwierdziło, że najbardziej ufa właśnie prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu. 

Ponadto według sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, w którym zapytano o to, "jaką rolę w polskiej polityce powinien Pana/Pani zdaniem pełnić Donald Tusk/Rafał Trzaskowski?", obecny prezydent Warszawy również wypadł lepiej niż aktualny lider PO. 

Donald Tusk Donald Tusk ostrzega przed głosowaniem na Konfederację

Jak Rafała Trzaskowskiego widzą wyborcy?

Z badania United Surveys wynika, że zwolennicy opozycji uważają, że Rafał Trzaskowski najlepiej spełniłby się w roli prezydenta (40 proc.). 22 proc. badanych jest zdania, że polityk powinien być szefem PO i zostać nieformalnym liderem opozycji, a 17 proc. twierdzi, że najlepiej sprawdziłby się jako szeregowy poseł (podobny odsetek uważa, że Trzaskowski powinien zostać premierem). 13 proc. nie ma opinii w tej sprawie. 

Biorąc z kolei pod uwagę opinie wszystkich badanych, Trzaskowski powinien zostać szeregowym posłem. Tak uważa 25,5 proc. ankietowanych. 21,8 proc. twierdzi natomiast, że polityk najlepiej sprawdziłby się w roli prezydenta Polski, a 12,2 proc. - premiera. 25,7 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat. Badanie przeprowadzono w dniach 17-19 lutego 2023 r. na grupie 1000 Polaków połączonymi metodami CATI i CAWI.

Rafał Trzaskowski usprawiedliwił nieobecność uczniów na zajęciach Trzaskowski usprawiedliwił spóźnienie uczennicy do szkoły. Film jest hitem

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: