Ofiara śmiertelna pożaru drewnianego domu w Trzcińcu. Policja: Prawdopodobnie to znany aktor

Tragiczny pożar w Trzcińcu w gminie Chodel w Lubelskiem. W budynku znaleziono zwęglone ciało mężczyzny. Policja nie wyklucza, że był to 87-letni mieszkaniec domu - aktor Piotr Wysocki, w przeszłości związany m.in. z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Ostatecznie rozstrzygną to jednak badania DNA.

- Do zdarzenia doszło przed godziną 8:00 rano - mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim, aspirant sztabowy Edyta Żur. Na miejsce zostało skierowanych osiem wozów strażackich.

Zobacz wideo Staramy się wypracować rekomendacje, żeby katastrofy ekologiczne się nie powtarzały

Jak przekazał w rozmowie z portalem Wspólnota Opolska dowódca strażaków z Opola Lubelskiego, w środku budynku tliło się wyposażenie, nie było żywego ognia.

Trzciniec. Pożar drewnianego domu

Przybyli policjanci ustalili, że w pożarze drewnianego domu zginął mężczyzna, który mieszkał sam. Policjanci pod nadzorem prokuratora pracują, aby ustalić dokładne okoliczności zdarzenia i potwierdzić tożsamość zmarłego. Wszystko wskazuje na to, że będą do tego potrzebne badania DNA.

Dom wynajmował od kilkunastu lat 87-letni aktor Piotr Wysocki, znany między innymi z "Czterech Pancernych", "Kariery Nikodema Dyzmy" i "Chopin. Pragnienie miłości". Przez kilkadziesiąt lat związany był z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Z relacji okolicznych mieszkańców wynika, że artysta od kilku lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, miał też problem z poruszaniem się.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: