Przymrozki, silny wiatr, oblodzenia. Prognoza zagrożeń IMGW na najbliższe dni. Cała Polska na żółto

Śliskie chodniki i jezdnie, śnieg, przymrozki i silny wiatr - wszystko to zafunduje nam w najbliższych dniach chłodny front atmosferyczny, który od niedzieli będzie przesuwał się z zachodu na wschód Polski. Synoptycy IMGW wydali prognozę zagrożeń dla kilku województw.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń na najbliższe dni, którą z czasem mogą zastąpić alerty pogodowe pierwszego stopnia. Synoptycy ostrzegają przed przymrozkami, które w niedzielę (26 marca) wystąpią we wszystkich północnych województwach oraz w północnych powiatach woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. W poniedziałek i wtorek (27-28 marca) alert ten będzie obowiązywać już w całej Polsce, a w środę (29 marca) w większości województw, za wyjątkiem: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Zobacz wideo Choć tego nie zauważamy, doba ciągle się wydłuża

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Niebezpiecznie będzie także na drogach. Według prognozy zagrożeń IMGW w niedzielę oblodzone będą jezdnie i chodniki w woj.: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz na północy kujawsko-pomorskiego; w poniedziałek w woj.: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim; a we wtorek w woj.: pomorskim, kujawsko-pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

Godzina dla Ziemi 2023 (zdj. ilustracyjne) Godzina dla Ziemi 2023. O której wybije? Na całym świecie zgasną światła

Śnieg i silny wiatr na północy i południu kraju

W poniedziałek mieszkańcom północnych i południowych krańców Polski będzie doskwierał silny wiatr o prędkości 70-90 km/h. Ostrzeżeniem mają zostać objęte wszystkie powiaty na Wybrzeżu, woj. małopolskie i podkarpackie oraz południowy Śląsk.

Flaga Polski (zdjęcie ilustracyjne) PiS proponuje nowe święto państwowe 10 września. Będzie wolne od pracy?

Sypnie śniegiem. W poniedziałek najintensywniejsze opady przewidywane są na północy woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego, a w poniedziałek i wtorek - w pasie południowych powiatów Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Więcej o: